Як у Запоріжжі оновлюється підприємство, яке працює з 1930-х років — фото

ПрАТ «Запоріжкокс» відзначає 87-му річницю з дня заснування

15 квітня 2021 року ПрАТ «Запоріжкокс» святкуватиме 87-му річницю з дня заснування. Саме в цей день 1934 року на коксовій батареї № 1 випустили перший кокс.

«Запоріжкокс» завершив програму капітального ремонту коксових батарей № 5-6

На сьогодні ПрАТ «Запоріжкокс» — це один із найбільших виробників коксу для металургії та один із найбільших експортерів хімічної продукції в Україні. Підприємство має повний технологічний цикл переробки коксохімічних продуктів та виробляє близько 10% всього виробленого в Україні коксу.

Сьогодні до складу ПрАТ «Запоріжкокс» входять п’ять основних виробничих підрозділів: вуглепідготовчий цех, коксовий цех, цех уловлювання, цех сіркоочищення, смолоперегонний цех. Потреби виробництва забезпечують допоміжні ремонтні, транспортні підрозділи і заводська лабораторія, які за рівнем технічного оснащення сьогодні входять в число найкращих в Європі. Широкою є не лише структура підприємства, а й список продукції, яку тут виготовляють. Це доменний кокс, бензол, сульфат амонія, пек електродний, сировина для виробництва техвуглецю, пластифікатори бетону та інше.

На "Запорожкоксе" запустили вторую линию грануляции пека

Незважаючи на довгу історію існування, ПрАТ «Запоріжкокс» можна з упевненістю назвати сучасним підприємством. Його цехи регулярно модернізують, закуповуючи нове обладнання та оновлюючи виробничі ділянки. Саме це робить виробництво коксу не лише продуктивним, а й сучасним і екологічним.

Головним цехом ПрАТ «Запоріжкокс», звичайно ж, є коксовий. Саме тут відбувається виробництво головного продукту підприємства — доменного коксу. Тому для того, щоб підвищити ефективність роботи цеху, тут регулярно оновлюють виробничі фонди. Наприклад, на початку 2021 року тут ввели в експлуатацію нове обладнання вартістю 40 млн гривень.

запоріжкокс

У лютому на «Запоріжкоксі» запустили новий електровоз. Сьогодні він безперервно обслуговує коксові батареї №5 і 6, забираючи гарячий кокс від печей і подаючи його на вежу гасіння і рампу. За добу він перевозить близько 2 тисяч тонн гарячого коксу. Зазначимо, що від технічного стану та безаварійної роботи електровоза безпосередньо залежить виконання виробничої програми цеху.

Окрім цього, в коксовому цеху зараз завершуються пуско-налогоджувальні роботи нової вуглезавантажувальної машини з ваговимірювальним комплексом. За допомогою якого можна контролювати вагу вугільних концентратів, які подаються на спікання, і тим самим запобігти нерівномірному завантаженню камер коксування. Раніше таке зважування було можливим лише на ваговому майданчику.

запоріжкокс

Незважаючи на всі здобутки, керівництво коксового цеху будує великі плани на майбутні ремонти коксових батарей. Про них «Индустриалке» розповів начальник коксового цеху Максим Хілай.

— Виробництво коксу — це цілодобова робота. І для того, щоб виконувати виробничу програму, весь цех має працювати як злагоджений механізм. Стабільно працювати нам допомагає реалізація капітальних ремонтів та оновлення виробничих фондів. У 2020 році ми придбали вуглезавантажувальну машину, інвестувавши більше 25 мільйонів гривень, коксогасильний вагон, інвестувавши близько 9 мільйонів гривень, і електровоз, який тепер працює в парі з новим гасильним вагоном. Планується також продовження модернізації коксових батарей №2, №5-6 з обсягом інвестицій близько 160 мільйонів гривень, — зазначив начальник коксового цеху Максим Хілай.

запоріжкокс

В цілому, 2020 рік був надзвичайно плідним для «Запоріжкоксу». На підприємстві перевиконали бізнес-план з виробництва коксу, а також повністю виконали інвестиційну програму.

— У минулому році ми виробили на 33 тисячі тонни більше коксу або на 4% більше коксу, ніж було зазначено у бізнес-плані. Цей рік ми теж почали дуже продуктивно та інтенсивно. Станом на зараз за 3 місяці ми перевиконуємо виробництво коксу на 5 тисяч тонн. Всі потужності, які у нас є, працюють максимально ефективно. Так само плідно ми працюємо і в сфері підтримки обладнання, виконавши всі інвестиційні програми. Зокрема, виконані великі ремонти у коксовому цеху, цеху уловлювання та цеху сіркоочищення. Тобто, ми не просто «видавлюємо» максимум з підприємства, а паралельно підтримуємо його робочий стан, модернізуємо з акцентом на екологічну складову. Так, очищення коксового газу від сірководню наразі складає 0,08 г/м³, що є кращим показником, ніж у прописаних в екологічному законодавстві нормах. Також від виробництва «Запоріжкоксу» у Дніпро не потрапляє жодної краплі стічних та промислових вод, адже на підприємстві діє замкнутий цикл виробництва з їх повторним використанням. Окрім цього, «Запоріжкокс» забезпечує жителів міста робочими місцями, стабільною зарплатою та широким соціальним пакетом. Тому свій День народження коксохіміки зустрічають з весняним оптимізмом та великими планами на майбутнє, — розповів начальник виробничого відділу “Запоріжкоксу” Григорій Ткаліч.

запоріжкокс

Нагадаємо, що у минулому році «Запоріжкокс» почав відправляти гранульований пек через річковий порт до Туреччини. Це дозволяє підприємству скоротити витрати на логістику і збільшити швидкість поставки продукції споживачам. Обсяг реалізованої продукції річковим транспортом за рік склав 6 тис. 500 тонн.

Читайте також: «Запоріжкокс» нагородили за кращий колективний договір

Фото автора і з архіву «Индустриалки»

Сообщение Як у Запоріжжі оновлюється підприємство, яке працює з 1930-х років — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-u-zaporizhzhi-onovlyuyetsya-pidpriyemstvo-yake-pratsyuye-z-1930-h-rokiv-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top