В комплексі «Запорзька Січ» з’явився засіб доступності
Вбиральня, пристосована для людей з інвалідністю, з’явилася на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». Її побудували коштом обласного бюджету.
Як розповів директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко, це — перший крок до створення безбар’єрного простору в туристичній частині Хортиці.
— Острів Хортиця завжди підтримувався коштом обласного бюджету в рамках програми розвитку туризму. З часом стало зрозуміло, що треба робити не лише під’їзди чи майданчик для транспорту, а й створити умови для людей, які мають обмеження в пересуванні, — розповів Владислав Мороко. — За кошти, спрямовані на туристичну привабливість Хортиці, було розроблено та реалізовано проєкт туалету для маломобільних категорій людей, якім потрібні особливі умови.
Під час реконструкції, що буде відбуватися, ці моменти вже враховані. Для людей з інвалідністю будуть і кімнати гігієни, і можливості подивитися наші експозиції. Ми відкриті до діалогу і враховуємо зауваження. Наприклад, від людей з інвалідністю нам надійшло зауваження, що дзеркало треба повісити трохи нижче. Ми це виправимо, бо робиться все це для наших громадян,- зазначив Владислав Мороко.
Директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко зазначив, що тепер комплекс «Запорізька Січ» повністю доступний для людей з інвалідністю.
— Будь-який заклад повинен бути за законом облаштований для людей з особливими потребами. Мова йде й про інфраструктуру, і про необхідні технічні параметри. Ми почали займатися цим питанням декілька років тому. Почали з того, що на Січі була повністю облаштована і продумана система, яким чином супроводжувати людей на візках, — розповів Максим Остапенко. — Були розроблені пересувні пандуси. Завдяки цьому ми змогли приймати групи маломобільних людей, щоб вони могли подивитися наші об’єкти.
Але ця категорія відвідувачів дуже потерпала через те, що туалети які побудовані на Січі, не були прилаштовані для людей на візках. Щоб людині потрапити до санітарного блоку, її потрібно було заносити туди буквально на руках.
Ми звернулися до обласної ради і по програмі розвитку туризму на Січі було вперше облаштовано вбиральню. В тому числі її можна використовувати як кімнату матері і дитини. Це перший крок і він вже зроблений — Запорізька Січ стала доступною, — зазначив Максим Остапенко.
Представниця Запорізького обласного відділення «Українська Спілка Інвалідів — УСІ» Алла Мурізіді, яка сама пересувається на інвалідному візку, вже оцінила переваги нової вбиральні.
— Раніше на території Хортиці взагалі не було доступною вбиральні. І якщо людина з інвалідністю потрапляла на Хортицю (а дістатися туди теж проблематично), вона стикалася з тим, що там просто не було для неї туалету. Зрозуміло, що це було проблемою, — розповіла Алла Мурізіді. — Я рада, що комплекс «Запорізька Січ» тепер став повністю доступний для людей з інвалідністю. На території є гладка дорога, коли людина з інвалідністю потрапляє на територію, адміністратор робить кілька телефонних дзвінків, і в кожному будиночку-музеї розкладають пандус. Так що я можу потрапити всюди. Тепер, завдяки новій вбиральні, я зможу проводити на Січі тривалий час, відпочивати там. Це дуже зручно і потрібно.
Нагадаємо, що в рамках реалізації президентської програми «Велика реставрація» на острові Хортиця цього року планують побудувати новий музей, оновити парк, облаштувати спортивні об’єкти та побудувати Козацьке коло. Всі проєкти будуть виконуватися з урахуванням їх доступності для людей з інвалідністю.
Читайте також: Як виглядає Курган єднання України на Хортиці — фото
Сообщение Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» став доступнішим для людей з інвалідністю появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/istoriko-kulturniy-kompleks-zaporozka-sich-stav-dostupnishim-dlya-lyudey-z-invalidnistyu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook