Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія Віталія Єрмоловича

Це безпрецедентний документальний проєкт, мета якого – розповісти про тих, чиє життя назавжди розділилося на «до» і «після» збройного конфлікту.

Своєю історією поділився Віталій Єрмолович. Він пройшов війну в Афганістані, але каже, що події, які пережив удома, в Авдіївці, викликали більше жаху.

“Пряме влучення було в квартиру. Я перебував біля газової плити, включив газ, і як раз залетіло. Мене мало не викинуло вибуховою хвилею разом із вікном на вулицю. Потрапив снаряд прямо до мене на балкон, куток зачепив. Усі основні стіни повалилися, впала стеля у залі і в спальні. Вцілів холодильник на кухні та унітаз в туалеті. Це все, що залишилося від моєї квартири. За осколками визначили, що це 125-й снаряд від танка”, – згадує Віталій.

Під час служби в Афганістані Віталій втратив одну ногу, тому ходить на милицях. Унаслідок вибуху в квартирі в Авдіївці отримав нову травму.

“Я тільки на третю добу зрозумів, що контужений. Усе в шоці якомусь. У мене був шрам на голові, гематома”.

Незважаючи на те що втратив майно, Віталій Єрмолович радий, що залишився живим. Каже, ще за хвилину до вибуху знаходився в іншому кутку кімнати і якби там залишився, то міг загинути.

“Микола Чудотворець мені в житті допомагає. Маю ікону, яку вирізав після Афгану. Підняло ж мене з цього дивана щось: «вийди, кудись відійди”, – ділиться чоловік. І додає, що мріє про мир, відновлення, можливість спокійно жити і працювати.

Онлайн-музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це джерело правдивих історій мирних Донбасу, які розказані від першої особи, власними голосами людей. Це простір, у якому вони можуть відкрито розповісти свою особисту історію і таким чином звільнитися від тягаря мовчання. Мрія Фонду – зібрати 1 мільйон свідчень, а до кінця 2025 року у планах – 100 тисяч.

“Ми не зможемо відкрити музей у Донецьку, тому створюємо його онлайн. Він буде працювати як онлайн-архів, онлайн-експозиції, онлайн– і офлайн-проєкти, а ще – як медіа. Рінат Ахметов допомагав, допомагає і допомагатиме мирним жителям Донбасу. У 2014 році був створений Гуманітарний Штаб, який надав безпрецедентну за своїми масштабами допомогу і, по суті, врятував мільйони життів. За кожним із них – своя історія. Ми хочемо створити головний у світі архів історій Мирних. Ми віримо, що таким чином зберігаємо голоси з минулого та сьогодення заради кращого майбутнього”, – каже Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Зібрані свідчення та матеріали Музею «Голоси Мирних» – це унікальна база для істориків, дослідників, журналістів, а також – для написання книг, створення документальних, художніх фільмів та інших проєктів, які допоможуть зберегти історію, як вона є.

Щоб залишити свою розповідь, жителям Донбасу і переселенцям досить перейти за посиланням і написати її там або залишити свої контакти, щоб представники Фонду могли с вами зв’язатися.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/muzej-fondu-rinata-ahmetova-golosi-mirnih-istorija-vitalija-iermolovicha/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=muzej-fondu-rinata-ahmetova-golosi-mirnih-istorija-vitalija-iermolovicha

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top