Запорізькі вчителі почали навчання в рамках проєкту STEAM-CAMP
Запорізькі вчителі фізики, хімії, математики та інформатики почали навчання в рамках масштабного освітнього проєкту STEAM-CAMP. Викладачі вчаться використовувати інноваційні підходи до навчання дітей та дізнаються, як зацікавити учнів точними науками. У проєкті беруть участь 110 вчителів запорізьких шкіл.
Проєкт STEAM-CAMP реалізує громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій» в партнерстві з «Фондом розвитку Маріуполя», «Криворізькою фундацією майбутнього» та за підтримки Групи Метінвест.
— У проєкті STEAM-CAMP беруть участь більше 100 вчителів Запоріжжя, які викладають точні науки. Під час навчання вони дізнаються, як цікаво та по-новому можна підійти до викладання власного предмету. А головне — зможуть навчитися цікаво подавати точні науки сучасним дітям, які цікавляться гаджетами та сучасними технологіями. Під час трьох модулів професійні спікери в сфері освіти нададуть учасникам інструменти, які допоможуть їм відкрити нові горизонти. Це і емоційний інтелект, і лідерство, і діджиталізація, і основи критичного мислення. Тобто, такі знання, які не дають у педагогічних університетах, — розповіла директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва.
Проєкт STEAM-CAMP буде тривати півтора місяці. У рамках трьох модулів учасники будуть відвідувати лекції та практичні заняття, а у проміжок між ними будуть працювати онлайн в групах. Весь освітній курс буде проходити за підтримки менторів, які допомагатимуть учасникам протягом всього курсу.
Кінцевим результатом навчання стане підготовка кожним вчителем інтегрованого уроку, який вони презентують публіці. Він має відповідати всім викликам сучасності та бути цікавим і легким в опануванні дітьми.
Засвоєння матеріалу залежить від емоційного настрою
Навчання в рамках проєкту STEAM-CAMP проходить на базі хабу громадської організації «Платформа спільних дій». Зараз вчителі опановують перший модуль навчання. Одна з основних тем торкнулася емоційного інтелекту.
— Сьогодні вчителям важливо навчатися в новому стилі. Якщо раніше у педагогічних інститутах їх навчали шаблонному викладенню інформації і дотриманню строгої дисципліни, то зараз вчителям необхідно, передусім, бути в гармонії з собою, знати себе та розуміти, як працюють емоції. Адже якщо вчитель гармонійно себе відчуває на робочому місці, то він зможе грамотно керувати інформацією, яку дає своїм учням. Щоб вчитель міг слухати дітей, він, у першу чергу, має навчитися слухати свій власний голос.
Для запорізьких вчителів STEAM-CAMP — це свого роду вісник сучасного світу. Бо під час цього проєкту ми не вигадуємо щось нове, а у доступній формі доносимо інформацію, якою ефективно вже користуються світові викладачі. І ми хочемо не просто говорити про ці речі, а максимально занурити учасників у практику. Це не просто лекції, а грамотно поданий матеріал з практичними прикладами та вправами, — зазначила спікер проєкту STEAM-CAMP, філософ-практик, психотерапевт Ганна Валенса.
Участь у проєкті беруть максимально мотивовані вчителі, які хочуть змінити методику викладання у запорізьких школах. Вони відзначають, що складнощі з сучасними учнями у них інколи виникають. Передусім через те, що вчителі помітно відстають від дітей у питаннях діджиталізації.
— Викликати інтерес до чогось нового, застосовуючи застарілі інструменти, неможливо. Тому ми маємо йти у ногу з часом. Я помічаю, що зараз діти надають перевагу гаджетам, бо в них за 2 хвилини можна знайти все, що хочеш. Уроки з вчителем їм не цікаві, бо вони не вважають нас сучасними. Тому наша задача, як викладачів, перевести дитяче захоплення гаджетами у правильне русло. Наприклад, завдяки ним ми можемо ефективно організувати дистанційне навчання, вивчити якусь тему із застосуванням мобільних додатків тощо.
Що стосується емоцій, то виявилося, що вони теж грають велику роль під час навчання. Я дуже рада, що нас, вчителів, навчили азам емоційного інтелекту, аби ми могли слухати себе та підлаштовуватися під настрій класу. Адже емоційний настрій — це головний фактор для засвоєння дітьми інформації, — підкреслила учасниця проєкту STEAM-CAMP, вчитель математики Запорізького класичного ліцею Марина Єфременко.
Зазначимо, що фінансову підтримку у реалізації проєкту STEAM-CAMP надає Група Метінвест, яка у цьому році відзначає 15-річчя із дня заснування. За цей час компанія реалізувала багато освітніх проєктів для розвитку потенціалу школярів та молоді.
Читайте також: Запорізькі школярі придумали незвичайну настільну гру
Фото автора
Сообщение Запорізьких вчителів навчають лідерству та основам емоційного інтелекту появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizkih-vchiteliv-navchayut-liderstvu-ta-osnovam-emotsiynogo-intelektu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook