Група Метінвест може похвалитися великими здобутками за 15 років існування
Групі Метінвест 15 років. За цей час вона змогла залишити свій слід в Україні та світі й щодня незримо присутня у житті мільйонів людей. Побачити продукцію Метінвесту можна дорогою на роботу через знайомий міст, перед вильотом до іншої країни з нового терміналу аеропорту і навіть за тисячі кілометрів від дому.
Група Метінвест — це величезна родина. В її структуру входять видобувні, коксохімічні й металургійні підприємства України, Європи та США, а також мережа продажів в ключових регіонах світу. Компанія керує всіма етапами виробництва: від видобутку руди і вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції.
Сьогодні продукція Метінвесту експортується більш ніж в 100 країн світу.
Спеціально до 15-річчя Групи Метінвест «Индустриалка» зібрала 15 цікавих фактів про компанію. Вони точно вас вразять!
1. У рік свого 15-річчя Група Метінвест створила в Україні перший недержавний гірничо-металургійний університет. Метінвест Політехніка — це повноцінний вуз з викладацьким складом, сучасними освітніми програмами і технологіями, а також правом видачі дипломів державного зразка.
2. Метінвест активно впроваджує на своїх підприємствах сучасні інформаційні технології. Наприклад, штучний інтелект в управлінні тепловим балансом доменних печей МК «Азовсталь» для зниження витрати умовного палива. В кінці 2020 року математичну модель по прогнозуванню кремнію в чавуні запустили на доменній печі №4. Зараз завершується її дослідно-промислова експлуатація на ДП №3. У планах тиражування на ДП № 2, а також на «Запоріжсталі» і ММК ім. Ілліча. Штучний інтелект на підставі більше 100 параметрів доменної плавки прогнозує вміст кремнію в чавуні на кілька випусків вперед, дозволяючи технологам ефективно управляти тепловим балансом.
3. Завдяки Групі Метінвест у Маріуполі зводять перший в Україні восьмиповерховий будинок зі сталі площею понад 7 тис. кв. метрів на 120 однокімнатних і двокімнатних квартир. Для його будівництва знадобиться близько 300 тонн металу, який вироблять на меткомбінатах «Азовсталь» і імені Ілліча Групи Метінвест. Стіни будуть виконані із залізобетону, що дозволить здійснити будівельно-монтажні роботи в стислі терміни. Крім того, сталевий каркас можна легко посилити і реконструювати або розібрати в кінці експлуатації, що дає додаткові економічні та екологічні переваги.
4. Проєкт Групи Метінвест по створенню системи навчання для муніципалітетів зайняв перше місце в конкурсі Глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку-2020» в категорії «Економічний розвиток». Серед партнерів Метінвесту в цьому проекті — Маріупольська міська рада, громадські фонди розвитку Маріуполя, Кривого Рогу та Запоріжжя, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Українська академія лідерства.
5. Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова інвестує в розвиток, утримання та обслуговування кисневої інфраструктури медзакладів. У Маріуполі в міських лікарнях №4, 1 і 9 побудовані нові криогенні газорозподільні станції для розподілу кисню хворим на коронавірус. Всього за період з початку пандемії, 2020 — початок 2021 року, інвестиції Групи Метінвест в будівництво, утримання та обслуговування кисневої інфраструктури медзакладів у Маріуполі склали понад 72 млн гривень, що дало можливість облаштувати майже 700 лікарняних ліжок з прямою подачею кисню.
6. Група Метінвест першою в Україні почала впроваджувати підхід сталого розвитку міст — від системних щорічних програм соціального партнерства 10 років тому до реалізації довгострокових і комплексних проектів в Маріуполі, починаючи з 2015 року. А для ефективної взаємодії з громадою і реалізації найбільш значущих для маріупольців проектів у 2020 році Метінвест підписав меморандум про співпрацю з муніципалітетом Маріуполя.
7. Найвища будівля в Європейському Союзі The Shard, яку можна побачити майже з усіх куточків Лондона, побудована зі сталі Метінвесту, виробленої в Маріуполі.
8. Метінвест допоміг приборкати атом і зробити ЧАЕС безпечною. Основним матеріалом для нового саркофага був обраний метал, вироблений на МК «Азовсталь» і Trametal Групи Метінвест. Спеціально для будівництва нового конфайменту на маріупольському меткомбінаті виробили понад 2 тис. тонн листового прокату. А на італійському заводі — 13,3 тис. тонн товстолистового прокату. «Укриття-2» надійно накриває зруйнований четвертий енергоблок і гарантує екологічну безпеку на багато десятиліть.
9. З листів і слябів МК «Азовсталь» Групи Метінвест в 2010 році побудовали новий пішохідно-велосипедний міст через річку Вісла, що з’єднує історичні райони Кракова. Міст споруджений з використанням нових технологій — без єдиної опори, не рахуючи тих, що на березі. Конструкція висить в повітрі завдяки сталевій дузі. До неї за допомогою сталевих тросів підвішені пішохідні доріжки.
10. Редакція журналу «Forbes» склала рейтинг ТОП-50 кращих роботодавців. Проєкт створили у співпраці з провідним сайтом пошуку роботи «Works». В опитуванні брало участь 150 найбільших компаній України і понад 11 тис. людей. У ТОП-50 увійшла Група Метінвест. Це перша українська металургійна компанія, яка увійшла до складу Міжнародного інституту чавуну і сталі (IISI), ставши постійним членом цієї організації в жовтні 2007 року.
11. Китайська і індійська медицина своєю популярністю зобов’язані в тому числі «Інкор і Ко» Групи Метінвест — єдиному в Україні і одному з найбільших у світі виробників нафталіну і феноло-крезолів. Вони користуються попитом в хімічній промисловості і для виготовлення медпрепаратів в країнах Європи, Близького Сходу та СНД.
12. «Метінвест-Промсервіс» сьогодні є найбільшим в країні підприємством з ремонту і сервісу гірничо-металургійного устаткування. Тут є працівники таких рідкісних професій, про які більшість з нас і не чули: лудильник, просочувальник електротехнічних виробів, заливальник свинцево-олов’янистих сплавів і навіть трубоклад промислових цегляних труб.
13. «Промет Стіл» стоїть у мегаунікальном місці Болгарії. По-перше, на його території є красиві озера. А по-друге, колись тут розташовувалася найдавніша римська колонія на болгарських землях. Археологи знайшли на «Промет Стілі» середньовічну візантійську митницю і церкву. Історики припускають, що в 864 році в ній хрестився князь Борис I — хреститель і об’єднувач болгарського народу.
14. Лінія соляно-кислотного травлення НТА-4 в цеху холодної прокатки «Запоріжсталі» — унікальний для України промисловий об’єкт з повною автоматизацією виробництва. Вона працює без викидів парів сірчаної кислоти і скидів промислових вод у річку Дніпро.
15. На підприємствах Групи Метінвест більше 30% співробітників — жінки. Поряд з чоловіками вони працюють на виробництві на робітничих спеціальностях, інженерних, менеджерських і керівних посадах.
Читайте також: «Робимо українське»: Метінвест запускає проєкт до 15-річчя компанії
Сообщение Групі Метінвест виповнюється 15 років — цікаві факти появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/grupi-metinvest-vipovnyuyetsya-15-rokiv-tsikavi-fakti
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook