26 квітня 1986 року, сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Радіоактивне випромінювання поширювалося з шаленою швидкістю, погрожуючи не тільки Україні, але і сусіднім державам, а гостра променева хвороба забирала життя людей. Перший захисний саркофаг над четвертим енергоблоком, на якому стався вибух, був побудований за півроку. Однак, це було лише тимчасове рішення, яке могло служити захистом від опромінення не більше 30 років. А тому питання зведення нового саркофага стояло гостро.
Монтажні роботи з будівництва другого саркофага – захисної споруди під назвою «Укриття-2» – почалися в 2012 році. Для зведення цього об’єкта була потрібна не просто сталь. Ударна в’язкість листового прокату повинна була перевищувати стандартні вимоги в 2-3 рази. Для зведення саркофага «Метінвест» поставив близько 13,3 тисяч тонн сталі виробництва Metinvest Trametal.
В кінці листопада 2016 року саркофаг повністю закрив перше укриття і став найбільшою наземної пересувної конструкцією: він становить 165 метрів в довжину, 260 метрів – в ширину і 110 метрів – у висоту. Поміститися під цією аркою можуть знамениті американська статуя Свободи і лондонський Біг-Бен, а з металу, використовуваного в будівництві, можна було б побудувати три Ейфелевих вежі. Вартість цього проекту оцінюється в 1,5 мільярда євро.
Утримувати радіоактивне випромінювання конструкція буде найближчі 100 років, а значить, як мінімум, до 2116 року жителі України і сусідніх країн можуть спати спокійно.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/stalevij-zahist-jak-pidpriiemstva-metinvestu-brali-uchast-u-zvedeni-chornobilskogo-sarkofagu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=stalevij-zahist-jak-pidpriiemstva-metinvestu-brali-uchast-u-zvedeni-chornobilskogo-sarkofagu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook