Комбінат «Запоріжсталь» реалізував масштабний екопроєкт

На «Запоріжсталі» запрацювали нові аспіраційні установки хвостових частин агломашин

На комбінаті “Запоріжсталь” реалізували проєкт з модернізації аспіраційних установок хвостових частин агломашин.

Нагадаємо, проект стартував влітку минулого року. Після завершення будівництва та пусконалагодження, технологія вже почала працювати на повну.

— Ми запустили хвостові частини агломашин № 1 і № 2. Це один з останніх етапів екологічної модернізації аглофабрики, який дозволить у 1,5 рази підвищити уловлювання пилу. І привести всю газоочистку, яка працює на аглофабриці, до європейських стандартів. Це черговий крок з виконання наших екологічних зобов’язань, які ми дали у рамках виконання Меморандуму, який було підписано з керівництвом області, — зазначив генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь” Олександр Мироненко. — Дані будуть публікуватися у відкритому доступі, аби люди могли бачити, що ми системно знижуємо рівень викидів.

Нагадаємо, цей проєкт реалізується у рамках виконання Меморандуму, який комбінат «Запоріжсталь» та Запорізька обласна державна адміністрація підписали 21 жовтня 2020 року. Меморандум спрямований на зниження впливу на навколишнє середовище.

Як раніше писала “Индустриалка”, принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим. 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

Специфіка фільтрів полягає в тому, що тягодуттьові машини, котрі забезпечують просмоктування повітря при спіканні агломерату, контролюють його транспортування до очисних споруд. Тому зупинка фільтрувального обладнання без зупинки виробництва неможлива.

— Нова аспіраційна установка від хвостових частин машин №1 і № 2 побудована на базі рукавних фільтрів, які добре себе зарекомендували у нашому цеху, насамперед в технологічних газоочистках агломашин. Встановлені два фільтри з площею фільтрації шість тисяч. Евакуація запиленого повітря виконується двома димососами. Продуктивність — чотириста тисяч кубічних метрів на кожному фільтрі. Наразі повний об’єм повітря, яке очищується — два мільйони чотириста тисяч метрів кубічних на годину, — розповідає заступник начальника аглоцеху з аспірації та очищення технологічних газів комбінату «Запоріжсталь» Сергій Герасименко. — На сьогодні рукавні фільтри — найсучасніші та найдосконаліші апарати тонкого очищення газів від дрібно-дисперсного пилу. Кращих рішень світові практики не знають. Їх застосовують усі європейські та американські підприємства.

У проєкт із модернізації комбінат «Запоріжсталь» інвестував 235 мільйони гривень. Модернізація дозволить поліпшити умови праці і зробити очищення повітря від пилу значно ефективнішим.

Загалом в екологічну модернізацію аглофабрики – установку газоочисних систем агломашин №1-6 – комбінат вже інвестував понад 1,2 млрд грн. З 2012 року комбінат «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію близько 15 млрд гривень.

Читайте такоже: Що вразило учасників унікальної освітньої програми на запорізькому підприємстві

Фото автора 

Сообщение Комбінат «Запоріжсталь» реалізував масштабний екопроєкт появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/kombinat-zaporizhstal-realizuvav-masshtabniy-ekoproyekt

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top