З 20 травня в Україні Уряд прийняв рішення більше не регулювати ціни на газ для теплокомуненерго, тобто «Нафтогаз» більше не змушений продавати їм паливо за фіксованою ціною. Наразі ринкова ціна на газ для теплокомуненерго тримається на рівні 11-12 гривень. Це призвело до перегляду тарифів теплопостачання по всій країні. Запоріжжя не стало виключенням.
Вже зараз тарифи спеціалісти прогнозують зростання тарифів щонайменше на 20-30 відсотків. В деяких містах тарифи злетіли ще більше, наприклад, в Чернівцях — на 75%.
Якщо говорити про Запоріжжя, то Концерн «МТМ» є одним з найбільших боржників перед НАК «Нафтогаз». Ми поцікавилися тим, як складається ситуація з формуванням нових тарифів в нашому місті. Коментар з цього приводу нам погодився дати заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Нікіфоров.
За словами пана Нікіфорова, в Запоріжжі ведуться розрахунки, нові тарифи будуть обговорювати вже в липні — в найближчі один-два тижні. Зараз новий тариф на опалення дораховують, тому точну ціну він поки що назвати не може.
7 липня, НКРЕКП прийняла постанову про передачу тарифів на тепло на місцевий рівень.
В НКРЕПК тариф знаходився з 2018 року, тому що всі фактичні витрати вже давно не ті. Тобо нацрегулятор сам встановлював тариф, не спираючісь на розрахунки, які подавав Концерн «МТМ» ЗМР. І все б було нічого, якби ціна на газ була сталою. Але, через те, що з 1 червня вступив у дію ринок газу і газ замість 7-8гривень на біржі зараз прдають по 11-12 гривень, відповідно ми будемо розглядати новий тариф. Я хочу підкреслити, що ми будемо розглядати справедливий тариф. Тому що наразі допомагати Концерну по 800 мільйонів на рік — це вже занадто. Ми будемо включати в тариф обєктивну ціну на газ, яка буде не 6 гривень розрахункова, як закладено в 2018 році. Чому закладена така ціна на газ? Тому що протягом 2019 року і в цьому році ціна на газ весь час змінювалась- то більше, то менше 6 гривень, і все крутилось біля цієї цифри. Зичайно ж були збиткі, маленькі чи ні, але вони були. Зараз ціна 11 гривень, і на цю ціну ми будемо робити перерахунок. Так, тариф буде зростати. Прогнозовано — в межах 20-30%. Так, по теплу це буде відчутно. Але якщо протягом місяця ви зробите зріз по іншим містам України, то ви побачите, що подекуди зростання складає й до 70%.
Чому це відбувається зараз? Тому що затримка була з 2015-2016 років. Ніхто не хотів підіймати це питання на рівні держави. А тепер, коли його передали на місця — робіть економічно обгрунтований тариф.
Окрім іншого Олексій Нікіфоров спрогнозував підвищення ціни на водопостачання від КП «Водоканал»:
З 2022 року планується зростання тарифу на водопостачання та водовідведення. Кожного року КП «Водоканал» подає звітність по своїм фактичним витратам в НКРЕКП, де вже передивляються тариф. На наступний рік прогнозуємо від 10 до 25% зростання тарифу. Чому? ну поперше Мінрегіон підписав галузеву угоду по заробітній платі — вона зросте щонайменше на 12%.
Другий фактор — з 2022 року вступає в дію новий норматив по СанПиНу, який був відстрочений на десять років. За цим нормативом дуже дорогою складовою тарифа стане реагент — приблизно 2-3 гривні в тарифі.
Окрім іншого, загальнодомові лічильники води будуть встановлювати на будинки за рахунок КП Водоканал, і це також зайде в тариф.
Дякуємо за коментар пану Олексію. Очікуємо на нові тарифи та прогнозуємо розширене інтерв’ю з Олексієм Нікіфоровим, з роз’ясненнями щодо економічного обгрунтування прийнятих цін.
Читайте також:
Источник: https://forpost.media/novosti/pidvyshchennia-taryfiv-zhkh-v-zaporizhzhi-choho-ochikuvaty.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook