В запорожском музее рассказали, как куклы из растений оберегали наших предков

У наших предков куклы из травы и цветов имели сакральный смысл

Наши предки изготавливали разные традиционные обереги, которые имели огромный сакральный смысл. Один из них — травяные куклы. О них рассказали в Запорожском областном художественном музее. На странице музея в Facebook опубликовали мастер-класс по изготовлению травяной куклы и рассказали откуда взялась традиция их делать.

В Запорожском музее рассказали, как куклы из растений оберегали наших предков

Мелкая пластика встречается во многих археологических культурах. При этом, говорят сотрудники музея, следует различать фигурки, которые имели религиозное значение и те, которые использовали для игры. Когда фигурки уже исполнили свою обрядовую функцию, их использовали как игрушки.

В Запорожском музее рассказали, как куклы из растений оберегали наших предков

-Ляльки, які існували на території України з давніх давен, також мають сакральне значення і використовуються для гри.  Одночасно вони були  іграшкою і оберегом, несли в собі побажання гарної долі. Хворій дитині завжди клали в колиску ляльку, щоб хвороба перейшла на неї. А коли дитина одужувала, ляльку знищували разом із хворобою. Мислення наших предків було більш образним та містичним.  Вони вірили,  якщо разом з дитиною залишити ляльку, як подобу матері і захисника, то ніхто не спричинить їй ніякого зла.  Можливо,  вони у чомусь мали рацію. Адже  річ, створена зі щирою любов’ю і турботою, здатна нагадувати про близьких і допомагати у найскрутніші моменти. Вона, ніби і справді стає магічною. Для того, щоб створити справжній оберег, потрібно його робити з правильним настроєм, тоді лялька захистить вашу сім’ю від нещасть і хвороб, — пишут сотрудники музея.  — Серед швидкого темпу сучасного міста іноді важко згадати про свою людяність, відчути, як тече кров у жилах, вдихнути повні легені повітря. Якщо вам знайомо це відчуття – це саме влучний час вийти на природу, або знайти її шматочок серед індустріальних пейзажів, які вже є такими звичними для нашого ока. Збираючи трави, квіти та ягоди можна поринути у той самий медитативний стан, в якому наші предки створювали неймовірні самобутні твори, з такою любов’ю до найдрібнішої деталі, відчуваючи її особливий сенс у плині життя. Народження, смерть, потім знову народження – все пов’язано між собою. Квіти народжені,  щоб потім померти та знов народитись у новій формі, як вмирає літо, щоб потім повернутись до нас. Тож ми пропонуємо вам зробити собі нагадування про нове, краще, перероджене літо, яке обов’язково прийде до нас, бо найголовніше у житті – надія, яка дає нам сили рухатись вперед, перероджуватись у нову кращу версію себе кожного дня, створювати красу.

В Запорожском музее рассказали, как куклы из растений оберегали наших предков

Подробное описание мастер-класса можно посмотреть на странице Запорожского художественно музея в Facebоok. Стоит обратить внимание, что он опубликован в нескольких частях. Авторы мастер-класса — Анна Некрылова и Людмила Мартынюк.

В Запорожском музее рассказали, как куклы из растений оберегали наших предков

Читайте также: Какой видят современную скульптуру запорожские скульпторы — фото

Сообщение В запорожском музее рассказали, как куклы из растений оберегали наших предков появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporozhskom-muzee-rasskazali-kak-kuklyi-iz-rasteniy-oberegali-nashih-predkov

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top