Які штрафи загрожують запорізьким роботодавцям за неофіційне працевлаштування

Для фізичних та юридичних осіб законодавством визначені різні штрафні санкції

Влаштування на роботу — важливий етап в житті кожної людини. Як обрати місце роботи, як перевірити роботодавця, працювати по трудовому договору чи за цивільно-правовою угодою. На ці та багато інших питань, які з’являються під час працевлаштування, відповіла депутат Запорізької міської ради, член депутатської фракції «Слуга народу», адвокат Регіна Харченко в програмі «День. Тема» на телеканалі TV5.

-Трудовий договір — по суті і є трудова книжка, — підкреслила Регіна Харченко. — Всі трудові правові відносини між роботодавцем та робітником — і є трудовий договір — офіційне працевлаштування, трудовий контракти. Суть полягає в тому, що ви працюєте, у вас стійкі взаємовідносини з роботодавцем і ваша задача полягає у виконанні певних процесів. Тобто, у вас є робочий день з 9.00 до 18.00, ви підпорядковуєтеся правилам трудового розпорядку, у вас є робоче місце. У випадку необхідності у вас буде оплачувана відпустка, лікарняний та інші переваги. Якщо говорити про цивільно-правову угоду, то суть полягає в тому, що у вас немає стійких взаємовідносин з роботодавцем. У вас є замовник і ви, як підрядник надаєте якусь послугу або виконуєте чітко визначений перелік робіт у певний термін.

Укладати цивільно-правову угоду запоріжцям рекомендують у тому разі, якщо в людини немає бажання працювати з 9.00 до 18.00. або є можливість поєднувати додаткову роботу з основною.

Контрольним органом у цій сфері є Державна служба України з питань праці.

— Вони обов’язково перевіряють, чи дотримано укладання трудової угоди, укладання цивільно-правової угоди, — каже Регіна Харченко. -Відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. Там дуже значні штрафи, тому наразі є тенденція до відкритих трудових відносин, офіційного працевлаштування та укладання цивільно-правових угод. Різні штрафні санкції визначені для фізичних та для юридичних осіб. Штрафи сягають від 7,5 тис грн за одного найманого працівника.

До речі, кожен мешканець Запоріжжя та області може особисто перевірити, яку зарплату він отримує.

— Зараз дуже багато електронних сервісів, — підкреслила Регіна Харченко. — Якщо у людини є електронний підпис, їй доступні сервіси Державної податкової служби, так званий «Електронний кабінет платника податків». Туди можна зайти та отримати довідку про розмір нарахованої заробітної плати, винагороди та про розмір нарахованих відсотків за кожний квартал. Єдиний соціальний внесок можна подивитися на електронному сервісі Пенсійного фонду України. Там можна створити власний кабінет та відстежувати, яка кількість Єдиного соціального внеску була відрахована.

Серед переваг від офіційного працевлаштування Регіна Харченко виділила наступні:

— Ви підіймаєте економічне зростання свого регіону, бо 40% ПДФО залишається в регіоні і ми з вами за них живемо. Звісно, для людини це буде відображатися в нарахуванні більших розмірів відрахувань. Але це потім, наприклад, під час перебування на обліку служби зайнятості впливатиме на суму виплат по безробіттю, на визначення розміру лікарняного та на розмір Єдиного соціального внеску, який по суті також враховується при визначенні нарахування пенсії.

Адвокат рекомендує запоріжцям влаштовуватися на роботу на перевірене підприємство чи до фізичної особи-підприємця, у якого є довга історія, перевірена ділова репутація, є штат найманих працівників, хоча б від 10 осіб, у якого ведеться кадровий облік, де дотримуються вимоги законодавства стосовно трудових книжок, обідньої перерви, строків надання відпустки та ін.

Перевіряти роботодавців вона рекомендує в інтернеті, фільтруючи інформацію, а також слухати поради досвідчених людей.

Читайте також: Як захистити дитину від булінгу і яке покарання може отримати булер.

Сообщение Які штрафи загрожують запорізьким роботодавцям за неофіційне працевлаштування появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yaki-shtrafi-zagrozhuyut-zaporizkim-robotodavtsyam-za-neofitsiyne-pratsevlashtuvannya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top