Для успішної екомодернізації підприємств важлива співпраця з державою та громадськістю
У Дніпрі пройшов Всеукраїнський екологічний форум “Зелена економіка: як досягти балансу”. У ньому взяли участь екологи, представники громадськості, влади та бізнесу.
Учасники обговорили перспективи, які можуть отримати громадськість, держава та український бізнес у разі ефективних змін до законодавства.
— Цьогорічний Екофорум охоплює п’ять найбільших регіонів для того, щоб почути всю Україну, всі сфери господарювання. А також і законодавчому, і виконавчому органу влади дати реальні напрацювання не від експертів-теоретиків, а саме від експертів-практиків, які потім ці закони та реформи будуть втілювати в життя, — розповіла президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.
Як зазначила начальниця управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна, екомодернізація — це складний і тривалий процес. Аби його прискорити, представники бізнесу та влади мають працювати разом.
— Наше нове обладнання відповідає вимогам європейських нормативів. Але вирішити все одночасно неможливо. Ще в 1991-му році було прописано, що підприємства необхідно стимулювати. На жаль, до сьогодні їх не стимулюють, а тільки карають, — зазначає Інна Холіна.
На сьогодні взаємодія між владою, бізнесом та громадою не має чіткого врегулювання. Про це зазначають у Міністерстві захисту довкілля.
— Для того, щоб був знайдений цей баланс, в першу чергу, треба врегулювати правила. Аби всі розуміли, що треба робити і в якій ситуації. І найважливіше, щоб ці правила під час взаємодії не змінювалися, — зазначив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець.
Співробітники профільного комітету Верховної Ради підтримують цю пропозицію. А також пропонують створити механізм для підтримки підприємств, які бажають модернізувати свої потужності.
— Я думаю, саме у такому контексті інтеграції і співпраці з комітетом економічного розвитку ми здатні створити нормальні умови. Ключове завдання — не збільшення навантаження на бізнес, а економічне зростання поряд із зменшенням навантаження на навколишнє середовище, — зазначила заступниця Голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Олена Криворучкіна.
На думку екологів під час розробки подібного механізму слід уникати кардинальних рішень. Аби така співпраця сприяла розвитку бізнесу і водночас — збереженню довкілля.
— У складних проблем немає простих рішень. І до екологічних питань можна підходити, наприклад, з боку тільки екології: не потрібно зважати на економіку, промисловість та бізнес. І це буде неправильно. Ціль нашого форуму — знайти баланс, — зазначив віце-президент Професійної асоціації екологів України з екотрансформації бізнесу Владислав Антипов.
Інна Холіна розповіла, що на комбінаті “Запоріжсталь” можна спостерігати позитивні приклади взаємодії бізнесу, влади та громадськості. Підприємство використовує всі можливості для екомодернізації.
— Ми йдемо поетапно. Виконуємо свої зобов’язання перед містом, беремо додаткові зобов’язання, укладаємо меморандум з обласною адміністрацією, з міською владою, і виконуємо ці заходи. Сьогоднішній форум — це важливо. Ми надаємо свої пропозиції владі і сподіваємося, що вони нас почують, — каже Інна Холіна.
Зазначимо, що з 2012 року комбінат інвестував в екологічну модернізацію понад 15 млрд грн.
Читайте також: Як на великому запорізькому підприємстві контролюють викиди у атмосферне повітря та річку Дніпро
Сообщение Запорізьке підприємство взяло участь у Всеукраїнському екологічному форумі появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizke-pidpriyemstvo-vzyalo-uchast-u-vseukrayinskomu-ekologichnomu-forumi
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook