Проект Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог»: про те, як реагувати на агресію

Що таке агресія і чи так вона потрібна людині? Які основні причини агресії? Як запобігти агресії у дітей? Чи існує взаємозв’язок між стресом та агресією у мирних жителів Донбасу? На ці та інші питання глядачів відповідала сертифікований гештальт-терапевт, сімейний психолог Катерина Вепро.
Експерт зазначила, що постійний стрес, невизначеність та страх за своє життя можуть мимоволі провокувати почуття агресії у людей, які мешкають поблизу військових дій. Вона пояснила:

– Справді, страх і невизначеність провокують у людині агресію на те, що їй доводиться щодня справлятися з цим. Мирні жителі Донбасу вже понад 7 років є учасниками агресивної поведінки інших людей. Звичайно, живучи в таких складних умовах, люди мимоволі можуть бути агресивнішими, ніж, наприклад, до війни. Дуже важливо спробувати максимально відволікти свою увагу від зовнішніх факторів та переключити увагу, скажімо, на щоденні побутові справи, роботу, зустрічі із близькими людьми.

Катерина Вепро також розповіла про існуючі методи боротьби з агресією та про те, як людині заспокоїться, якщо вона відчуває приплив гніву.

– Найпростіший, але не менш ефективний спосіб профілактики агресії – це порахувати в голові від 1 до 10. Будь-яка дихальна техніка стабілізує емоційний стан. Важливо також відволіктися від ситуації, подумати, що може викликати у вас позитивні емоції. Безперечно, якщо у вас є можливість зайнятися спортом – це величезний плюс як для вашого фізичного, так і для психологічного здоров’я. Навіть не потрібно відразу бігти до спортзалу, для цього достатньо виконувати базові вправи вдома, – ділиться психолог.

Щоб зрозуміти, чи потрібна вам психологічна допомога, можна пройти тест на сайті Фонду Ріната Ахметова. Ви також можете звернутися за допомогою до психологів Фонду за телефоном гарячої лінії: 0800509001.

Унікальний Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний, довірчий простір, де жителі Донбасу можуть розповісти про пережите ними заради майбутнього, заради миру. Ознайомитись з історіями людей з Луганської та Донецької областей, а також залишити свою можна тут: https://civilvoicesmuseum.org/ru/stories.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/proekt-fondu-rinata-ahmetova-podolati-dopomagaie-psiholog-pro-te-jak-reaguvati-na-agresiju/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=proekt-fondu-rinata-ahmetova-podolati-dopomagaie-psiholog-pro-te-jak-reaguvati-na-agresiju

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top