Завдяки онлайн-музею увесь світ зможе дізнатися про реальні історії людей, яким довелося стати учасниками трагічних подій
Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова продовжує збирати свідчення мирних жителів Донбасу, долі яких кардинально змінив збройний конфлікт.
Наталія Філоненко народилася і жила в Горлівці. У 2013 році вона разом із чоловіком переїхала до Донецька. Нічого не віщувало біди. До весни 2014-го.
– Уперше про можливі військові дії ми дізналися зі ЗМІ. Це були дивні відчуття, здавалося, це все дурниця. Навколо, звичайно, люди по-різному реагували. В основному були великі хвилювання. Я досить спокійно все сприймала і вважала, що з нами нічого поганого не може статися. Крім того, я була при надії, збиралася в Донецьку народжувати, виховувати дитину і жити щасливо з родиною, – згадує Наталя.
Через постійні стреси та стомлюючі переїзди у жінки сталося ускладнення вагітності.
– На нервовому ґрунті у мене сталося ускладнення. Поклали до лікарні. Я дуже хотіла поїхати додому. Плюс постійно думала: народиш дитину і не знатимеш, куди її принести. Сьогодні одна квартира, завтра інша, післязавтра третя. Була тривога і стан невизначеності, – каже Наталія Філоненко.
З травня 2017-го жінка з чоловіком та дитиною проживають у Дніпрі. Незважаючи на всі проблеми та перешкоди, Наталія вірить, що колись рідний Донецьк знову прокинеться.
– Хочеться вірити, що згодом усе зміниться, не буде блокпостів, прильотів і забитих вікон, відновиться нормальне транспортне сполучення. І рідний Донецьк знову відродиться, засяє миром та благополуччям, – розповіла героїня.
Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це проєкт світового масштабу, в рамках якого плануюється до 2025 року зібрати 100 000 свідчень очевидців збройного конфлікту на сході країни.
– Ми не можемо відкрити музей у Донецьку, тому створюємо його онлайн. Він буде працювати як онлайн-архів, онлайн-експозиції, онлайн— і офлайн-проєкти, а ще – як медіа. Рінат Ахметов допомагав, допомагає і буде допомагати мирним жителям Донбасу. У 2014 році був створений Гуманітарний Штаб, який надав безпрецедентну за своїми масштабами допомогу і, по суті, врятував мільйони життів. За кожним із них – своя історія. Ми хочемо створити головний у світі архів свідчень Мирних. Ми віримо, що таким чином зберігаємо голоси з минулого та сьогодення заради кращого майбутнього, – каже Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.
Якщо ви житель Донбасу, розкажіть свою історію світові! Для цього перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету. Також ви можете звернутися за телефоном гарячої лінії 0800509001 і попросити про психологічну допомогу. Її безплатно надають фахівці, які пройшли навчання за курсом «Травма війни».
Читайте також: Новорічна Акція «Рінат Ахметов – Дітям!»: багаторічна традиція добра та радості
Сообщение Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія Наталії Філоненко появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/muzey-fondu-rinata-ahmetova-golosi-mirnih-istoriya-nataliyi-filonenko
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook