Виступ Зеленського був для виборців, а не про Бюджет-2022: Ігор Артюшенко

Україна прийняла Бюджет-2022. Головним розчаруванням стала відсутність в ньому грошей на ті обіцянки, що з трибуни Верховної Ради озвучив Зеленський. В бюджет закладено недостатньо грошей на медицину та оборонну галузь. Мільярд на економічні паспорти українців та 30 мільярдів на «Велику термомодернізацію» теж лишилися поза увагою.

Про це в етері телеканалу «Прямий» говорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.

Політик зазначив, що на кінець 2021 року Україна має недофінансування проектів, закладених на цей рік у розмірі 100 мільярдів гривень. Але при цьому «Слуги» за допомогою олігархічних груп прийняли бюджет, якому дають оптимістичну оцінку, і навіть запевнюють, що зможуть самостійно, без запозичень впоратися з його виконанням.

«З трибуни Зеленський виступав для народу, коли розповідав, що нам не потрібен МВФ, що в нас все добре. І та частина народу, яка ще досі вірить владі, буде щаслива. Вони отримали якусь частину інформації і вірять в неї, бо так сказав президент!

А от те, що було проголосовано у Верховній Раді – це не для народу, це якраз вирішення поточних завдань. І там невідомо, які правки пройшли або не пройшли. Потім просто в кожному міністерстві будуть тихенько цифри підганять під те, що там наголосували, виходячи з наявності, чи відсутності грошей, — розповідає Ігор Артюшенко.

Говорячи про цифри небагато хто звернув увагу на те, як у Зеленського збирали голоси для прийняття бюджету, зазначив Ігор Артюшенко.

«Насправді річний бюджет – це політика в першу чергу, і вже потім економіка. Політика в чому? Питання прийняття бюджету коаліцією – це якраз засвідчення того, що коаліція, той уряд який вона поставила на посади, підтримує. Якщо коаліція не підтримує поданий урядом проєкт бюджету, то уряд йде у відставку.
Принаймні так відбувається у демократичних країнах. Після цього збирається якась нова коаліція, яка обирає якийсь новий уряд, який бере на себе відповідальність. Але що відбувається у нас? У нас на папері існує монобільшість, яка сформувала оцей уряд, а за бюджет голосує не вся монобільшість, але чомусь голосують дві олігархічні групи – «За майбутнє» і «Довіра». Це вже для європейського політика нонсенс, бо це як? «Довіра» і «За майбутнє» бере на себе відповідальність за бюджет країни, за ситуацію чи не бере? Вони в опозиції чи при владі? Якщо вони при владі, чому не має їх міністрів чи голів облдержадміністрацій? Хто несе відповідальність? А коаліція у нас тоді є чи нема? Чи «За майбутнє» завтра скаже: «та ні, ми в опозиції», тоді нащо ж за бюджет проголосували?

Оцей хаос, він викликаний багатьма речами. По-перше, дилетантизмом, по-друге, намаганням врятувати ситуацію Зеленським, бо монобільшості в нього більше нема», — каже Ігор Артюшенко.

А от економічну складову скандальності бюджету Ігор Артюшенко пояснив на простому прикладі:

«Щодо економіки, я скажу, що на мою думку, це бюджет обдирання. Бо прийнятий до цього законопроєкт 5600, на підставі якого і сформований бюджет, це податкові рішення. Насправді, люди зрозуміють що вони там наголосували, коли до кожного власника паю прийдуть в наступному році і скажуть, що ти тепер маєш по півтори тисячі за гектар сплатити. От у тебе є бабуся, в неї п’ять гектарів, от вона має сім тисяч гривень на рік сплатити. Просто народ про це не знає. Пройшло усього лише пару днів і ця інформація ще не дійшла до пересічних громадян. А коли воно дійде… Я буду дуже здивований, якщо це мирно закінчиться», — зробив підсумок Ігор Артюшенко.

Читайте також:

Источник: https://forpost.media/novosti/vystup-zelenskoho-buv-dlia-vybortsiv-a-ne-pro-biudzhet-2022-ihor-artiushenko.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top