Виправлення прикусу — методи та підготовка

Навіщо виправляти прикус?

Правильний прикус є гарантією максимального контакту між зубами щелеп, що забезпечує нормальний розвиток м’язів лицьового скелета. Вирівнювання певних зубів без корекції оклюзії може порушити роботу м’язів обличчя та призвести до негативних наслідків.

Крім того, неправильний прикус необхідно виправляти з таких причин:

збереження місця для постійних зубів;профілактика порушення дикції;виключення виникнення проблем із диханням.Способи вирівнювання зубного ряду

Методи боротьби з неправильним прикусом:

корекція брекетами;виправлення без брекетів.

Кожна група включає різні варіанти корекції, що відрізняються періодом лікування, ефективністю і вартістю.

Методика виправлення прикусу підбирається для пацієнтів індивідуально, залежно від ступеня аномалії, віку, протипоказань та інших чинників.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWqIicvCog92Z9hxVT_-c0WDIUoR4RJH18yQ usqp=CAU

Корекція прикусу брекетами

Цей метод передбачає установку на проблемний зубний ряд брекетів, що складаються із замків і силової дуги, що з’єднують їх.

Корекційна дуга в брекет-системі має ефект «пам’яті», завдяки якому намагається повернути собі задану при виготовленні форму, і здійснюючи рівномірний вплив на зуби, тим самим повертає їх в анатомічно правильне положення.

Для фіксації та регулювання сили натягу дуги в брекетах використовують лігатури, які можуть бути як еластичні, так і металеві. Останнім часом дедалі популярнішими стають безлігатурні системи, де дуга просто засувається в замки.

Технологія постановки брекетів

Установка брекетів завжди починається з професійного чищення зубного ряду, після чого процедура виконується з дотриманням певних етапів:

Промивання та просушування поверхні зубів.Обробка зубів праймером та точкове нанесення адгезивного засобу.Почергова фіксація брекетів.Видалення надлишків клею, що утворилися на емалі через тиск брекетів.Світлова полімеризація, що забезпечує швидке застигання адгезиву.Фіксація дуги.

Установка брекет-системи може тривати до 1.5 години, але маніпуляції проходять абсолютно безболісно й без дискомфортних відчуттів.

Різновиди брекет-систем

За типом установки розрізняють два різновиди брекетів, а саме вестибулярні (фіксовані на видимій частині зубів) та лінгвальні (невидимі оку системи, що встановлюються на піднебінній поверхні зубів).

За матеріалом виготовлення виділяють:

металеві — найпоширеніший варіант, що характеризується високою міцністю системи;сапфірові — монокристалічний тип брекетів, абсолютно прозорий;керамічні — вирізняються високими естетичними властивостями, наближеними до емалі натурального зуба;пластикові — найдешевший варіант, що за міцністю й зовнішнім виглядом значно поступається іншим різновидам брекетів.

https://epion.kiev.ua/wp-content/uploads/2020/02/[email protected]

Виправлення прикусу без брекетів

До найефективніших і простих у використанні знімних конструкцій, призначених для вирівнювання зубів, належать:

Капа — це ортодонтичний апарат спеціальної форми, виготовлений із гнучкого прозорого полімеру. Капа виробляється на основі зліпків пацієнта, не спричиняє дискомфорту та щільно сидить на зубах.Ортодонтичні пластини — багатоскладовий апарат, що складається з двох піднебінних пластикових пластин, з’єднаних гвинтами або пружинами та оснащених гачками, якими кріпиться на зуби.

Обидва апарати можна знімати під час приймання їжі та гігієнічних процедур, що робить їх максимально зручними. Але термін лікування за їхнього використання мало відрізняється від корекції брекетами та в середньому становить 1.5 року.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/vipravlennja-prikusu-metodi-ta-pidgotovka/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=vipravlennja-prikusu-metodi-ta-pidgotovka

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top