На популярному курорті Запорізької області знайшли відхилення у питній воді

У Бердянську виявили відхиленя у питній воді по перманганатній окиснюваністі

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України здійснює моніторингові дослідження якості питної води у місцях водозаборів, на водопровідних спорудах та мережах централізованого господарсько-питного водопостачання на території Запорізької області.

За добу 25 травня досліджено п’ятнадцять проб  питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники , а саме:

Запоріжжя — 3 проби
Вільнянськ — 2 проби
Енергодар — 1 проба
Токмак — 2 проби
Бердянськ — 1 проба.
Мелітополь та Мелітопольський район — 6 проб.

Відхилення від нормативних показників встановлені у одній пробі води у Бердянську  по перманганатній окиснюваністі – 5,2 мгО2/дм3. Про це повідомляється на сайті обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. По нормативу повинно бути не більше, ніж 5 мг/дм3. (Відповідно Державних санітарних норм та правил “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”).

«Індустріалка» писала, що КП «Облволоканал» з 24 травня було вимушено припинити постачання питної води до 25 населених пунктів Запорізької області (у тому числі, й до Бердянська), які лишився тільки з технічною водою. Причина — неможливість знезаразити воду, так як на цьому тижні на очисних спорудах Західного групового водопроводу вичерпалися запаси рідкого хлору. А поповнити його запаси окупанти не дозволили.  У «Облводоканалі» також зазначили, що окупанти можуть спробувати відновити поставку води. Але вона не буде відповідати санітарним нормам і її не варто використовувати для пиття і гігієнічних потреб. Очевидно, так і сталося.

Довідка «Індустріалки»

Перманганатна окиснюваність — це кількість кисню, що потрібна для хімічного окиснення перманганатом калію легкоокиснюваних органічних і неорганічних речовин (солей двовалентного заліза, сірководню, амонійних солей, нітритів тощо), які містяться у 1 дм3 води. Зокрема, характеризує сумарну кількість органічних речовин, яких має бути якнайменше в питній воді.

Це інтегральний параметр, основне завдання якого – надання можливості оперативно помітити відхилення від норми та провести розгорнутий аналіз групи органічних речовин та відновників, допомагає оперативно контролювати якість водопровідної води.

Міністерство охорони здоров’я України давало є поради, як самостійно знезаразити воду в домашніх умовах. Зокрема, найнадійніший спосіб знезараження води в умовах виживання — кип’ятіння. Варто кип’ятити воду протягом мінімум 10 хвилин.

Читайте також: Що робити жителям Запорізької області, у яких відключили питну воду.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение На популярному курорті Запорізької області знайшли відхилення у питній воді появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-populyarnomu-kurorti-zaporizkoyi-oblasti-znayshli-vidhilennya-u-pitniy-vodi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top