У Запоріжжі на трьох з чотирьох пляжів виявили відхилення у якості води
У Запорізькій області для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
З червня фахівці Держпродспоживслужби проводять моніторингові лабораторні дослідження якості води р. Дніпро, піску на Центральному пляжі Вознесенівського району, на Правобережному пляжі Дніпровського району та в зоні відпочинку на вулиці Лейтенанта Шмідта Заводського району.
За результатами досліджень Запорізької регіональної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів чотирьох зразків води р.Дніпро в зонах пляжів, відібраних 15 червня, три проби не відповідали нормативним вимогам за бактеріологічними показниками (індекс ЛКП).
«Тож, для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами, де створені відповідні умови, утримуйтеся від купання у незнайомих місцях, на несанкціонованих пляжах. Не ігноруйте встановлені таблички, які вказують на заборону купання», — нагадали у Держпродспоживслужбі.
Нагадаємо, що у квітні 2022 року на позачерговому засіданні регіональної та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про заборону на відвідування прибережних зон водоймищ, зон відпочинку та парків, розташованих в межах природно-заповідних зон і лісових масивів. Це рішення діє і на теперішній час, до окремого розпорядження (протокол позачергового засідання регіональної та місцевої комісії з питань ТЕБ і НС №6 від 4 квітня 2022 року). Проте, незважаючи на вказане рішення щодо заборони, попередження місцевих органів влади та ДСНС України в Запорізькій області про небезпеку перебування на відкритих водоймах, наразі на території міських пляжів та зон відпочинку відмічається скупчення людей.
«Купання в природних водоймах не завжди є безпечним для здоров’я. У воді плаває безліч мікроорганізмів, які можуть викликати захворювання у людей, — нагадали у Держпродспоживслужбі. — Зараження організму хвороботворними інфекціями може відбуватися при випадковому ковтанні води. Найчастіше таке трапляється у дітей, які довго плавають і пірнають у воді, через що ковтають її, піддаючи себе ротавірусній інфекції та іншим хворобам. Крім того, існує ризик заразитися деякими інфекціями просто через потрапляння забрудненої води на шкіру або в очі».
Тому не можна купатися в таких місцях:
де вода цвіте, плаває сміття чи харчові відходи;
не бажано купатися у непроточних водоймах;
не пийте воду з відкритих водойм, а при купанні старайтесь не заковтувати воду;
заходити і виходити з води краще не босоніж, а у пляжному взутті, а після купання обов’язково приймайте душ. Садни і рани обробляйте дезінфікуючими засобами.
Щоб уникнути кишкового захворювання або отруєння необхідно:
запастися пляшковою водою не лише для пиття, а й для миття рук та посуду. Як альтернативу пляшковій воді для обробки рук можна використовувати розчини антисептиків;
не використовувати воду з відкритих водойм для миття овочів чи фруктів;
виключити контакт продуктів з ґрунтом та піском, зберігайте їх у щільно закритому посуді;
для зберігання продуктів, що взяли з дому, придбайте термопакет та холодовий елемент до нього.
Раніше «Індустріалка» повідомляла, що у Запоріжжі дніпровська вода в районі Центрального пляжу не відповідає нормі.
Читайте наші новини на сайті zprz.city
Сообщение На яких пляжах можна купатися мешканцям Запорізької області появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-yakih-plyazhah-mozhna-kupatisya-meshkantsyam-zaporizkoyi-oblasti
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook