Під час війни шахраї активно створюють нові підступні схеми — з виплатами, посилками поштою, платіжними картками, акціями та паливом на АЗС: користуючись надскладним положенням в країні, вони використовують різноманітні способи обману.
Портал Акцент розповів про п’ять схем аферистів у липні і роз’яснив, як запоріжцям не стати їх жертвою.
Сайт-фейк мережі АЗС WOG
На початку липня повідомлялось про те, що шахраї створили клон офіційного онлайн-магазину WOG: для введення в оману користувачів на фейковому ресурсі розміщено посилання на офіційний сайт мережі АЗК WOG та Центр підтримки клієнтів.
Так, підроблений сайт створено з метою заволодіння грошима та персональними даними клієнтів.
«Звертаємо увагу та ще раз закликаємо купувати талони та паливні картки виключно через офіційні представництва WOG, контакти яких знаходяться на офіційному сайті wog.ua. У жодному разі не звертатися до сторонніх компаній і не купувати з рук», — наголосили у компанії.
Шахрайські розсилки посилок «Новою поштою»
Як повідомлялося, шахраї розсилають посилки «Новою поштою».
«Схема така: людині надходить SMS про те, що на його ім’я надійшла посилка на відповідне відділення Нової пошти. Коли людина звертається на Нову пошту для отримання посилки, виявляється, щоб її отримати потрібно сплатити гроші за доставку, надісланий товар та послугу за пересилання коштів», — йдеться в повідомленні.
Вартість може бути невеликою до 200 гривень. Вміст посилки може бути шматок мила. Таким чином шахраї намагаються заробити, роблячи ставку на те, що сума невелика і що людині стане цікаво дізнатися про вміст посилки.
Приватбанк: схеми шахраїв з виплатами
На початку липня в прес-службі Приватбанку попередили клієнтів про шахрайські схеми з виплатами.
«Зараз у телеграм-каналах поширюється інформація про виплати українцям від усіх: ООН, ЄС, ПриватБанку, Дії та навіть НАТО. Шахраї пропонують клієнтам перейти за посиланням на фішинговий сайт та пройти опитування (заповнити персональні дані та дані банківських карток) для отримання допомоги. Ніколи не переходьте на такі посилання. Ви втратите свої гроші», — зазначили у прес-службі компанії.
У ПриватБанку наголосили: var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
ПриватБанк не створював канали та боти для виплат у телеграмі чи інших месенджерах;для виплат банк не вимагає конфіденційних даних, включаючи номери карт, PIN-коди та паролі. Фейкові сторінки АТБ з акціями та знижками
Як повідомлялося, шахраями через соціальні мережі та месенджери поширюється інформація про проведення різних акцій, надання грошових подарунків, сертифікатів на купівлю продуктів у магазинах мережі «АТБ» тощо.
«Звертаємо вашу увагу на те, що це абсолютно недостовірна інформація! Просимо Вас бути пильними та уважними і не брати участь у шахрайських акціях!», — зазначили у прес-службі.
Джерело: прес-служба АТБ
У компанії зазначили, що уся інформація про акційні пропозиції завжди розміщується на офіційному сайті компанії АТБ – www.atbmarket.com, а також на офіційних сторінках у соціальних мережах.
Виманювання даних платіжних карток
В середині липня повідомлялося про те, що було виявлено низку шахрайських сторінок з посиланням на так званий «Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Кошти».
«Там просять надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. Не робіть цього! У разі виконання зазначених вимог дані платіжної картки будуть скомпрометовані. Завжди дотримуйтесь правил фінансової та кібергігієни!», — наголосили в повідомленні.
Раніше Портал Акцент підібрав п’ять прикладів найбезглуздішої російської дезінформації про місто Запоріжжя та Запорізьку область у липні.
Інформвійна у липні: ТОП-5 російських фейків про Запоріжжя і область
Також, Портал Акцент підібрав ТОП-5 корисних нововведень, акцій та знижок для запорізьких водіїв на АЗС у липні.
Скасування лімітів, знижки на пальне та акції на товари: ТОП-5 новинок липня на АЗС Запоріжжя
До того ж, журналісти Акценту підібрали ТОП-6 безкоштовних та цікавих місць відпочинку та туризму в місті Запоріжжі під час воєнного стану.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
«Блакитна лагуна», парки і пляжі: ТОП-6 місць безкоштовного відпочинку у Запоріжжі під час війни Подписывайтесь на Акцент в ПІДТРИМКА САЙТУ АКЦЕНТ Источник: https://akzent.zp.ua/top-5-shem-shahrayiv-v-zaporizhzhi-pid-chas-vijni/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook