Запоріжці можуть розраховувати на збільшену компенсацію за комуналку з осені: умова

Якщо сім’я прихистила переселенців, вона може розраховувати на компенсацію від держави.

В Україні вдвічі збільшать суму компенсацій сім’ям, які прихистили переселенців у період осінь-зима. Сьогодні держава виплачує 450 грн на місяць на особу як компенсацію на оплату комунальних послуг. Її планують підняти до 900 грн.

КМУ було розроблено Порядок, відповідно до якого власники житла, які безкоштовно прихистили у себе переселенців, зможуть отримати грошову компенсацію. 29 квітня 2022 року Кабінет Міністрів України удосконалив зазначений Порядок.

Якщо ви готові запропонувати житло внутрішньо переміщеним особам (далі- ВПО), то спочатку треба розмістити свою пропозицію на веб-ресурсі “Прихисток”.

Це можна зробити або самостійно, зареєструвавшись та створивши свій аккаунт на сайті, або через уповноважені органи (виконавчі органи сільських, селищних, міських рад; районні в м. Києві держадміністрації; відповідні військові адміністрації)

Звертатися потрібно за місцем розташування житла.

На підставі зазначених відомостей виконком місцевої ради формує реєстр жилих приміщень, доступних для безоплатного розміщення ВПО, у відповідному населеному пункті.

Наявність відомостей про житлові приміщення у реєстрі житлових приміщень, доступних для безоплатного розміщення ВПО, не є обов’язковою умовою отримання компенсації.

Кому надається компенсація

Подати заяву та оформити компенсацію можуть повнолітні громадяни України (старше 18 років), які безоплатно розмістили у себе ВПО, а саме:

власники житла або їхні представники; наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності;спадкоємці, які прийняли спадщину.

Зверніть увагу! Компенсація НЕ надається за розміщення членів своєї сім’ї.

Як оформити компенсацію. Покрокова інструкція.

Крок 1.

Самостійно (через веб-ресурс “Прихисток”) або через уповноважені органи внести відомості щодо житла, доступного для безоплатного розміщення ВПО.

Уповноважені органи:

виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;районні в м. Києві держадміністрації;відповідні військові адміністрації

Звертатися потрібно за місцем розташування житла.

Крок 2.

Після розміщення ВПО подати заяву до виконавчого органу місцевої ради (до ЦНАПу) або до відповідної військової адміністрації.

Така заява подається не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО.

У заяві зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та додаються копії документів, що посвідчують таких осіб та їх ідентифікаційні коди, свідоцтво про народження дитини.

Крім того, власник подає наступні документи:

— копії паспорту громадянина України власника житла; var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

— копія ІПН (РНОКПП) власника житла;

— копія документу про право власності на житло;

— реквізити банківського рахунку.

Зі зразком заяви можете ознайомитись за посиланням.

Представлений зразок заяви не є встановленим законодавством. Місцеві ради можуть затверджувати заяву іншої форми.

Заяву можна подати і в електронній формі на електронну адресу, визначену місцевою владою, військовою адміністрацією.

Крок 3.

Не пізніше ніж протягом 5-ти днів із дня закінчення звітного місяця подавати заяву за встановленою формою

(форма заяви затверджена Постановою КМУ №333)

В заяві зазначаються паспортні дані ВПО та коди платників податків, адреса житла; кількість людино-днів у відповідному місяці; банківські реквізити для перерахування суми компенсації.

Якщо заява подається в паперовій формі, пред’являються:

документ, який посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України);документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;документ, що підтверджує повноваження представника (якщо подача документів здійснюється на основі довіреності).

Якщо заява подається в електронній формі, додаються електронні копії (фотокопії):

документа, який посвідчує особу, що розмістила внутрішньо переміщених осіб;документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;документа, що підтверджує повноваження представника власника.

Заява розглядається уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня її отримання. Перебіг 5 робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви.

Протягом цього строку можуть здійснюватися перевірки за адресою жилого приміщення з метою перевірки факту розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження ВПО, в тому числі електронних документів).

Крок 4.

Отримати виплату на вказаний банківський рахунок.

Така виплата здійснюється до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця.

Важливо! Виплата надається за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до останніх змін компенсацію може бути надано за кошти міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zaporizhtsi-mozhut-rozrahovuvati-na-zbilshenu-kompensatsiyu-za-komunalku-z-oseni-umova/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top