Сьогодні Центру реабілітації тварин у Василівці Запорізької області виповнюється 20 років — як леви з’явилися у житті його власника
Наразі у приватному Центрі реабілітації тварин у місті Василівка Запорізької області живе близько 500 великих та малих звірів ті птахів. У тому числі дуже великих, таких, як леви, тигри, ведмеді — близько 70. Тут рятують тварин після важких життєвих обставин — вигодовують, лікують та надають притулок. Навіть під час війни, хоча зараз це особливо складно.
— А все почалося з маленького левеня Каті. Вона оселилась в будинку і шалена мрія перетворилась на реабілітаційний центр для хижаків, — нагадали сьогодні на сторінках Центру реабілітації тварин (Василівського зоопарку) у соцмережах. — Тепер нас знають в усьому світі. Тоді не знав ніхто. Все починалось з нуля. Власними зусиллями, власними нервами, власним бажанням і вашою підтримкою.
Публікуємо фрагмент інтерв’ю з Олександром Пилишенко, яке я брала у мирний час.
– Як прийшла ідея відкрити свій зоопарк?
– Це йде з глибокого дитинства. У нас, у сім’ї сільськогосподарських працівників, весь час жили якісь тварини, але зрозуміло, що не екзотичні. Були корови, нутрії, фредки, кролики, гуси… А після того, як закінчив інститут, почав отримувати перші зарплати викладача, захотілося трошки екзотики. Слово «зоопарк» ми потім приліпили до нашого сімейного захоплення. Якось це має називатися?
— Яка ваша перша улюблена тварина у дитинстві?
— Рибки. Це так цікаво! Мені їх купили, коли в першому класі відмінно закінчив першу чверть, а за другу — папужок. Німецьку вівчарку купили класі у п’ятому.
— А ви щось із біологічним профілем закінчили?
– Ні, художньо-графічний факультет Криворізького університету. Дипломувався як художник-портретист і тема моєї дипломної роботи була «Люди та тварини». Вийшла така жаліслива тема, мій автопортрет із собакою. Я тоді не знав, що щільно спілкуватимуся з левами.
— Як же леви з’явилися у вашому житті?
— Спілкувався з різними людьми, які займаються екзотичними тваринами та птахами. Стало цікаво. Почав дізнаватися, де ж придбати цю екзотику і вийшов на людей, які возять тварин за дуже великі гроші. Стало зрозуміло, що це можна купити.
А потім потрапив до Ялтинського зоопарку і зайшов до директора з’ясувати, скільки коштують тигри, леви, леопарди. Він сказав: «У нас є і ми можемо вам продати, якщо у вас є пакет документів, які ви можете розмістити таких тварин». І у вересні 2002 року ми купили левеня Катю. Щоб у держави не виникло питань, довелося назвати це зоопарком, сплачувати певні податки.
Але зоопарк не буває з однієї тварини. І за рік купили у Рівненському зоопарку лева Самсона. До речі, виявилося, що батьків Самсона привезли в Україну зі Словенії для племінного розведення, це берберійський атласький підвид левів. Берберійський лев відрізняється від звичайного густою шерстю, здоровенною гривою, густою чорною рослинністю на животі — коли йде, то вона по землі волочитися, це буквально бронепоїзд! Два роки левенята жили в нас удома. За цей час ми неквапливо збудували їм вольєри.
До речі, саме з левицею Катею Олександр Пилишенко у 2011 році встановив рекорд, річниця якого була 7 вересня. Олександр 36 діб жив в одному вольєрі з левицею і прийняв там у неї пологи, щоб привернути увагу до проблеми берберійських левів і зібрати гроші для зоопарку. Тоді про це писали не тільки в Україні, а й за кордоном.
А фото, як Олександр Пилишенко сидить у клітці з африканською левицею Катею в приватному зоопарку у своєму дворі у Василівці (2011 рік, автор Гліб Гараніч) стало одним з найкращим фото дисятиріччя Reuters.
Нагадаємо, що Василівський зоопарк знаходиться на тимчасово окупованій території. Наразі він тримається за рахунок благодійної допомоги від небайдужих людей. В подяку і для моральної підтримки вхід до кінця війни зробили безплатним.
Як розповідав Олександр Пилишенко, 25 червня у зоопарку народилось кошеня сервала Зойка. Вона дуже мила, добра і грайлива.
А 4 серпня народились три левеняти. На жаль вони слабкі. Бо через постійні вибухи у мами-левиці стрес і зникло молоко. Власники зоопарку самі вигодовуть левенят. І їм дуже потрібне сухе молоко «Роял Конін» для цуценят.
Як можна поздоровити та підтримати Василівський центр реабілітації тварин: Поширити інформацію про потребу у допомозі Василівського реабілітаційного центру;
Підписатися на PayPal центру pylyshenkodenis@gmail.com;
Допомогти фінансово на карту: 5168 7574 0836 1907 Пилишенко Олена.
Підписатись на Патреон центра.
Читайте також: У Запорізькому ботсаду троянди квітнуть вже по третьому разу.
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Сообщение Відомому зоопарку у Запорізькій області виповнилось 20 років появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/vidomomu-zooparku-u-zaporizkiy-oblasti-vipovnilos-20-rokiv
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook