У Запоріжжі почалась друга хвиля захисту пам’ятників — це буде не тільки надійно, а й красиво
Запорізький проєкт з укриття місцевих культурних пам’яток КультОборона продовжує реалізовуватися у нашому місті.
Ініціаторами стали директор Музею історії Музичних Інструментів БарабанЗА Денис Васильєв та директор крафтових музеїв в Запоріжжі Михайло Мордовський. (Денис Васильєв проводить екскурсії у Музеї феноменальної сили спортивного напрямку, а Михайло Мордовський — у Музеї архітектури Запоріжжя). Нагадаємо, що разом з волонтерами вони укрили мішками з піском з десяток запорізьких пам’ятників. Роботи починали з березня.
Але з часом пісок почав розсипатися, його часто крали, а також були інші неприємні випадки. Тому в середині липня мішки прибрали. Тепер вирішили укріпити пам’ятника по-новому.
-«Музейний фронт». З урахуванням набутого на весні досвіду, ми з Михайлом Мордовським робимо новий захист для наших міських пам’яток, — повідомив Денис Васильєв на своїй сторінці у «Фейсбук» та виклав відео. — Щоб було міцно та красиво. Це лише початок робіт, тому все цікаве ще попереду.
Ми зв’язались с Денисом Васильєвим та поцікавились — чим буде відрізнятись нова технологія захисту?
-Час та власний досвід — найкращі вчителі. Ми прибрали тимчасові захисні споруди, які вже зіпсувались від часу та через природні обставини. І зараз майструємо нові вдосконалені захисні споруди, — відповів Денис Васильєв. — Вони будуть надійними, міцними, а головне — охайними та красивими.
Використовуємо дерево, листи та пісок. А зверху накриємо (прикрасимо) красивим захисним чохлом з цікавою інформацією про пам’ятку, а також посиланням на музейні інформаційні ресурси, де про цю пам’ятку можна буде почитати і навіть подивитись документальне відео спільного з телеканалом «МТМ» виробництва. Таке буде вперше в Україні.
Роботи ще тільки на першому етапі. А як то кажуть, пів роботи не презентують. Сподіваюсь, завершимо найближчим часом. Після перемоги все демонтуємо, а головне — збережемо наші пам’ятки.
— Над укриттям яких скульптур працюєте і що в найближчих планах?
— Зараз укриваємо пам’ятники відомим запорізьким спортсменам — першому запорізькому олімпійському чемпіону з греко-римської боротьби Якову Пункіну та дворазовому олімпійському чемпіону важкоатлету Леоніду Жаботинському. (До речі, на початку повномасштабної війни їх тех укрили першими. — Ред).
Далі плануємо зайнятись захистом пам’ятників на бульварі Шевченко. Все робимо поступово. Так, як музейна команда — це всього два чоловіка і пара волонтерів.
— Пам’ятник композитору Михайлу Глинці теж ви захищали?
— Базово робили ми. А чорний балахон з власної ініціативи пошили у філармонії.
— Що ще вам потрібно, окрім фізичної допомоги волонтерів?
— Якісні палети 1200 на 800, їх не вистачає. Тому виходить не так швидко, як бажається.
Телефон для бажаючих допомогти в захисті пам’ятників +38-095-839-23-88 (Денис Васильєв).
Читайте також: Як виглядає легендарний запорізький фотоклуб майже за два тижні після обстрілу центру міста.
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Фото Ірини Єгорової та з архіву «Індустріалки»
Сообщение Як працює музейний фронт — у Запоріжжі захищають пам’ятники появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-zahishhayut-pamyatniki
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook