У Запоріжжі розказали, що робити, щоб вижити після поранення

Діючий бойовий медик із Львівської області провів для цивільних запорожців тренінг із тактичної медицини

Особливості надання допомоги в умовах бойових дій, алгоритм надання першої допомоги, зупинка критичної кровотечі, відновлення прохідності дихальних шляхів, оцінка та контроль дихання, огляд постраждалих, боротьба з переохолодженням — ці та інші важливі на сьогодні теми розглядали теоретично та на практиці на тренінгу «Перша допомога в умовах бойових дій» для цивільних людей, який проводила в Запоріжжі благодійна організація «Благодійний фонд «Пульс» (Одеса). Це фонд, який надає високоякісну медичну підготовку з надання невідкладної медичної допомоги для порятунку життя мирних жителів, військовослужбовців, волонтерів та інших жертв російської військової агресії в Україні. Партнером тренінгу у нашому місті стала громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

 Тренінг із тактичної медицини

Тренінг проводили сертифіковані інструктори БФ «Пульс». Один із них, діючий бойовий медик із позивним «Снікерс» із Львівської області, рятує життя людей у ​​військових умовах. А у перервах між ротаціями проводить тренінги як для військових, так і для цивільних.

 Тренінг із тактичної медицини

– Це тренінг з тактичної медицини, де ми говоримо про ті речі, які вбивають і з якими можна боротися, — розповів «Снікерс». — Насамперед це критичні кровотечі, що є найпоширенішою причиною смерті від травм під час війни. А також непрохідність дихальних шляхів, травма голови, гіпотермія та інше. Ми говоримо про тактичну медицину. І ті знання, які даємо, стараємось максимально адаптувати до цивільних умов. Це ті прості навички, яких можна навчити не лише бійців, а також будь-кого з цивільних осіб.

Так, зупинити критичну кровотечу і тим самим врятувати життя можна за допомогою турнікету. Кінцівка оніміє через кілька хвилин.

— Якщо ви не медик, то накладіть турнікет, впевніться, що кровотеча зупинилась і ні в якому разі не попускаємо її та не знімаємо. Це може вбити пораненого, — пояснює «Снікерс». — Дуже бажано фіксувати, написати, коли накладено турнікет. Він є безпечним на кінцівці до 2 годин. За цей час потрібно знайти медика.

Як розповів «Снікерс», окрім відпрацьованих навичок домедичної допомоги для врятування життя не менш важливим є і якісний зміст аптечки.

 Тренінг із тактичної медицини

— Були поранені у вкрай важкому стані, які вони виживали завдяки допомозі й тому, що у нас був ресурс і ми використовували дорогі якісні речі, — згадує медик. — Якби таких речей у нас не було, то люди, швидше за все, не вижили б.

Наприклад, дешевий несертифікований турнікет, який розтягується та коштує, наприклад, 150 грн, не зможе зупинити кровотечу. На що звертати увагу при покупці?

— Ціна на якісні сертифіковані турнікети починається від 1450 грн, — каже «Снікерс». — Але висока ціна не завжди означає якість. Наші люди хочуть заробити й можуть дорого продавати непотріб. Турнікети обов’язково мають бути сертифіковані, попросіть сертифікат. Також на турнікеті є маркування, де вказана вся інформація. А, наприклад, сертифікований гемостатичний бинт (він зупиняє кровотечу) для тампонування ран теж коштує 1400-1500 грн за одну штуку (2-3 метри).

 Тренінг із тактичної медицини

Керівник відділу інноваційних програм благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» Олексій Проценко вперше побував на такому захід і зостався задоволений.

— Ми знаходимось на прифронтовій території, у нас буває багато прильотів, тому навички надання першою домедичної допомоги необхідні, щоб за нагоди ми могли надати більш кваліфіковану допомогу і врятувати чиєсь життя, — вважає Олексій Проценко. — Прийшов сюди з двома колегами. Тренери створили гарну атмосферу для навчання. Зокрема, ми навчились накладати турнікети. Я робив це як на собі, бо коли є свідомість, то потрібно робити це самостійно, так і на колегах. За словами тренера, я зробив це вправно. І сам почуваю, що вдалося. Але навички потрібно постійно закріпляти. Тому я навіть куплю собі турнікет. Річ достатньо дорога, однак гроші не вартують життя. Це дуже важлива річ для рятування життя при кровотечі.

Тренінг з тактичної медицини, за словами інструкторів «Пульсу», мав мету надати базовий набір навичок, і розуміння, що потрібно вчити. А в подальшому ці навички дуже бажано розвивати, тренуватися як самостійно, так і на курсах.

Основні поради від діючого бойового медика Тренуватися, вчитися навичкам домедичної допомоги поки є час, поки не пізно.
Купляти для надання домедичної допомоги лише якісні сертифіковані речі.
За можливості відпрацьовувати те, що є у вас в аптечці, а ви маєте розуміти, що у вас є і як з цим працювати.

«Індустріалка» писала, що у Запоріжжі проводять безкоштовні заняття надання першої домедичної допомоги.

Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини
Тренінг із тактичної медицини

Читайте також: Запоріжцям розказали, яка головна причина смерті під час війни та як від неї врятувати.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Фото Олександра Прилепи

Сообщение У Запоріжжі розказали, що робити, щоб вижити після поранення появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-rozkazali-shho-robiti-shhob-vizhiti-pislya-poranennya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top