Суд відпустив з СІЗО «екс-смотрящего» за Запоріжжям Анісімова під заставу

Апеляційний суд Запорізької області прийняв рішення змінити запобіжний захід Євгену Анісімову, якого називали у Запоріжжі «смотрящім від Януковича», з тримання під вартою у СІЗО на грошову заставу. Її розмір — 2 147 200 гривень (трохи більше 50 тисяч доларів).

«Екс-смотрящєго» обвинувачують у створенні злочинної організації (ч.1 ст.255 КК), заволодінні майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 КК), відмиванні коштів (ч.3 ст.209 КК), вимаганні (ч.4 ст.189 КК), а також незаконному зберіганні зброї (ст.263 КК). За цими статтями Євгену Анісімову загрожує до 12 років позбавлення волі.

Потерпілі від дій Анісімова вважають, що таке рішення може привести до того, що обвинувачений сховається за кордоном від суда та його доведеться шукати повторно. Адже у 2014 році суд вже змінював запобіжний захід Анісімову, після чого той накивав п’ятами.

Нагадаємо, у публічному житті Запоріжжя Євген Анісімов з’явився 2010 року — після обрання президентом України Віктора Януковича. У місті для представників влади він офіційно став меценатом. Разом з тим, запорізькі підприємці почали скаржитися про здирництво з боку Анісімова та його причетність до обкрадання бюджету Запоріжжя у надвеликих масштабах.

За повідомленнями ЗМІ, Анісімов обклав даниною у Запорізкій області крупних та середніх підприємців, контролював експорт та імпорт, а також повернення ПДВ, роздачу субвенцій і капітальних вкладень, бюджетні потоки тощо.

Так, одну із гучних заяв у 2012 року зробив Юрій Чекальський. Власник ТМ “Хлібодар” повідомив, що Анісімов на протязі тривалого часу вимагав від нього передати 50% акцій хлібозаводів, які входили до групи “Хлібодару”. Своє звернення він адресував Президенту та силовикам. Утім, заарештували Анісімова лише через рік, й відтоді судять. Як все відбувалося?

21 жовтня 2013 року спецпідрозділ міліції затримав Євгена Анісімова та Андрія Гречковського в аеропорту “Бориспіль” на підставі кримінального провадження за ч.4 ст.189 Кримінального кодексу (вимагання).

Силовики також провели низку обшуків у Запоріжжі: в офісі Євгена Анісімова, як повідомлялося, тоді знайшли більше 5 мільйонів гривень.

22 жовтня 2013 року Євгену Анісімову повідомили про підозру. Того ж дня Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав йому запобіжний захід — тримання під вартою на 60 діб. У грудні 2013 року Печерський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу до лютого 2014 року.

26 січня 2014 року Печерський районний суд Києва ухвалив нове рішення у справі — замінив запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання строком до 21 лютого 2014. В день ухвалення цього рішення Євгена Анісімова звільнили із Лук’янівського СІЗО.  Потім він зник. 18 березня 2014 року його офіційно оголосили у розшук.

А його «подільники» — Андрій Гречковський та депутат Запорізької міськради від Партії регіонів минулого созива Олена Бондаренко провели кілька років у СІЗО поки тривало слідство та судові засідання.

Згідно обвинувального акту Гречковському пред’явлено обвинувачення у вчиненні ним вбивства, замаху на вбивство, вимагання, а також незаконного збуту наркотичних засобів (ч. 3 ст. 15, п. 7 ч. 2 ст. 115, п. п. 7, 13 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст.189, ч. 1 ст. 307 Кримінального кодексу).

Олені Бондаренко було інкриміновано вчинення вимагання в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 189 КК України).

16 вересня 2019 року Комунарський райсуд Запоріжжя оголосив свій вирок. Гречковського визнали винним у вчиненні умисного вбивства та хуліганства. За епізодами вимагання та незаконного збуту наркотичних засобів його було виправдано. Обвинуваченому остаточно призначили покарання у виді позбавлення волі строком на 13  років. Однак того ж дня Гречковського звільнили з-під варти в залі суду, як особу що повністю відбула покарання. Оскільки до строку призначеного покарання зараховано строк ув’язнення Гречковського із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України (по закону «Савченко»).

У лютому 2020 року поліція затримала Євгена Анісімова в Києві. У якості запобіжного заходу йому обрали тримання під вартою без права внесення застави. Потім справу Євгена Анісімова об’єднали зі справою Олени Бондаренко та Андрія Гречковського (вони обидва  знаходяться на волі) й передали на розгляд Заводського райсуду Запоріжжя, а потім передали справу до Шевченківського райсуду.

Источник: https://forpost.media/novosti/sud-vidpustyv-z-sizo-eks-smotriashcheho-za-zaporizhzhiam-anisimova-pid-zastavu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top