За майже рік від початку масштабної агресії російська армія вже застосувала 4 різні тактики у веденні війни проти України.
Як інформує Акцент, чотири стратегії російського командування у 2022 початку 2023 року описав на свої сторінці в Твіттер військовий аналіик та журналіст Володимир Даценко.
І фаза — Бліцкриг
Спочатку атака росіян планувалася як масштабна стрімка операція з повітря, землі і води. Вона була запланована на 4 дії:
Акт 1: Масштабний ракетний удар мав придушити українську ППО та створити хаос в управлінні обороною.
Акт 2: Головна роль була запланована для десантних операцій. Які мали швидко захопити ключові об’єкти та захопити урядові будівлі у головних містах – Києві, Харкові та Одесі. Росіяни планували задіяти сотні вертольотів, не менше 18 великих літаків Іл-76 і морський десант.
Для захоплення Києва планувалося висадити кілька сотень десантників на 24 транспортних вертольотах Мі-8 у супроводі 10 бойових вертольотів Мі-24, Ка-52 і 12 винищувачів у Гостомелі (аеродром на північ від Києва). Далі Гостомель мав стати базою для прийому великих транспортних літаків Іл-76, які перевезуть основні сили десантної операції. За лічені години російські війська мали увірватися до Києва та захопити головні адміністративні будівлі
Акт 3: Великі колони бронетехніки мали блокувати ключові міста від підтримки та придушувати опір. Очевидно, що сам десант не зміг би довго втримати свої позиції. На підтримку їхали величезні колони бронетехніки. Бронетанкові війська мали блокувати всі великі міста, встановити блокпости та перерізати матеріально-технічні шляхи для підтримки української армії. Очищення міст і придушення громадських акцій мала забезпечувати російська гвардія, яка йшла в тому ж ешалоні, що й танки.
Акт 4: Оточення українських військ на Сході.
Основні українські сили (за задумом Кремля) мали залишатися блокованими на сході України. Війська «ЛДНР» мали відволікати їх численними атаками. За кілька днів українська оборона мала втратити боєздатність. Передбачалося, що її паралізують і відріжуть її від постачань. А український уряд планувалося знищити або змусити прийняти капітуляцію.
Сказати, що цей план абсолютно неправильний і ніде не спрацював, неправильно. Це спрацювало на півдні, де протиповітряна оборона була найслабшою і була неузгоджена дія українських підрозділів. Зокрема, така тактика дозволила здобути Херсон.
Військові України кажуть, що вибудувати оборону Херсона не вдалося через те, що вранці російський десант захопив мости та інші ключові матеріально-технічні об’єкти в Херсонській області. Військам ЗСУ довелося пробиватися на правий берег, щоб не потрапити в оточення.
На півночі це виявилося невдалим. Основною причиною є 2 фактори: збереження спроможності протиповітряної оборони та місцевий опір.
Локальний опір українських міст на півночі зумів ізолювати значні російські війська без пального та боєприпасів. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
Незважаючи на масовані бомбардування з авіації та артилерійські обстріли, такі міста, як Чернігів, Прилуки, Путивль, Глухів та ін., росією не були захоплені. Без них росія втратила шанс заблокувати Київ.
II фаза — танковий прорив
У квітні-травні росіяни змінюють тактику. Вони перегруповуються і переходять до класичної радянської війни. Масований артилерійський вогонь. Після цього БТГ проводять зосереджену атаку, намагаючись прорвати лінію оборони та створити плацдарм для розвитку атаки.
Ця тактика дуже нагадує Другу світову війну. Але в умовах, коли ворог бачить вас з безпілотників і супутників, будь-яка велика броньована колона стає легкою мішенню для артилерії.
Остання атака в такому стилі була здійснена під Білогорівкою у травні. При форсуванні річки росіяни втратили до 100 одиниць бронетехніки. Після цього росія більше не здійснювала таких атак.
Головний сержант артбатареї Олександр Єрмаков: «Щоб нам виграти бій арти, доведеться ще неодноразово їх дивувати» III фаза — зондування захисту
З червня росія атакувала переважно невеликими групами (кілька танків і БМП). До таких атак частіше залучаються морські піхотинці та сили ВДВ. Їхнє завдання було не прорвати лінію оборони, а знайти слабке місце в обороні.
Найбільш вдала ця тактика в напрямку Попасної та Лисичанська. Де росіянам вдається відносно швидко завоювати значну територію, користуючись невигідним становищем сил України.
Але є багато невдач. Останнім був штурм Павлівки (Вугледару), який завершився великими втратами для рф. Восени велика частина професійних військ росії, включаючи морську піхоту і десант, зазнала великих втрат. Також було втрачено багато танків і бронетехніки. Росія більше не могла дозволити собі штурм ВДВ і морської піхоти.
На Запоріжжі змінилася оперативна обстановка з наступом росіян IV етап – штурмова піхота
Взимку росіяни переходить на тактику Першої світової війни – багато піхоти та артилерії. Росіяни намагаються витіснити українські частини та зайняти їхні окопи. А потім штурмувати наступні окопи.
Ця повзуча окупація триває вже 2 місяці. Росіяни втрачають багато піхоти. Але для Кремля штурмові підрозділи фактично не мають жодної цінності. Адже це переважно в’язні з групи «Вагнера».
За ними йдуть «дешеві» мобілізовані, яким росія видала старі радянські шоломи та бронежилети. Мінімум витрат на кожного солдата. Мобілізовані мають утримувати зайняті позиції та відбивати контратаки України. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Як на Запоріжжі знищили ворожий склад протитанкових мін: опубліковано вражаюче відео Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/vid-blitskrigu-do-metodiv-1-yi-svitovoyi-yak-zminilasya-taktika-rosijskoyi-armiyi-z-pochatku-vijni/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook