Останнім часом проводилось доволі багато різнопланових досліджень, які стосуються пробіотиків. Ці відносно нові лікарські засоби сьогодні привертають чимало уваги пацієнтів та лікарів, тож цілком зрозуміло, чому науковці також зацікавились темою їх раціонального та правильного застосування.
Пробіотики застосовують з метою нормалізації роботи кишківника, яка часто порушується через різні зовнішні та внутрішні фактори впливу (стрес, неправильне харчування, погана екологія, приймання ліків тощо).
Згідно з досвідом застосування пробіотиків різними фахівцями, існують певні правила використання пробіотичних засобів. Це напряму впливає на їхню ефективність. Особливо треба враховувати поєднання пробіотичних засобів з вживанням їжі та деяких ліків, зокрема антибіотиків. Основні рекомендації варто розглянути детальніше.
Фактори, які впливають на користь пробіотиків
В першу чергу пробіотичні засоби потрібно застосовувати згідно з рекомендаціями виробника. Якщо це пробіотик Ентерол® у порошку, то його варто розводити у рідині, або запивати певним об’ємо рідини. Також на сайті можна знайти інформацію щодо дозування та способів застосування. Додатково варто враховувати наступні моменти:
Пробіотичні засоби мають правильно зберігатись. Здебільшого цей вид препаратів не витримує тривалої дії тепла, тому для них оптимальна температура зберігання до 25˚С, або у прохолодному сухому місці.
Потрібно правильно підібрати пробіотик. Для цього не варто займатись самолікуванням, а краще звернутись до фахівця відповідного профілю або до лікаря загальної практики.
Варто дотримуватись рекомендованого режиму прийому. Пробіотики належать до тих засобів, від яких користь зростає при регулярному застосуванні, тому не слід чекати позитивного ефекту при одноразовому використанні.
Рекомендації, щодо застосування мають бути дотримані. Якщо рекомендується вживати препарат за півгодини до прийому їжі, то саме так і потрібно робити. Якщо ж достеменно невідомо, як застосовувати препарат, розводити його у воді чи можна додавати в інші напої, тоді обовʼязково проконсультуйтесь із лікарем.
Додатково варто віддавати перевагу тим пробіотикам, які пройшли клінічні дослідження та мають буквено-цифрове визначення штаму. До прикладу Saccharomyces boulardii CNCM I-745 чи Lactobacillus ХХХ — де Lactobacillus — назва виду бактерій, а ХХХ — запатентований і клінічно вивчений штам. Що дає нам споживачам штам у пробіотичному препараті? Штам це формат безпеки і ефективності — як пасок безпеки у авто. Тобто, якщо у пробіотичному препараті немає пробіотичних культур із штамом, то такі засоби для лікування не застосовуються. Тільки як харчова субстанція на рівні із йогуртом чи кисломолочними продуктами.
Користь пробіотиків та вживання їжі
Часто пацієнти не розуміють, як краще приймати пробіотичні засоби — на повний шлунок чи порожній. Насправді все просто. У шлунку кисле середовище, яке потрібне для знищення бактерій та вірусів. Тобто кисле середовище сприятиме знезараженню їжі та нейтралізації пробіотику. Також цей фактор враховано при фасуванні пробіотичного штаму у кишково-розчинній капсулі, тобто виробник враховує споживання препарату натще чи на повний шлунок. Але пришвидшити просування пробіотиків через шлунок допоможе: прийом капсули за 30 хвилин до трапези чи через 2–3 години після вживання їжі.
Правильний склад харчової тарілки також може підвищити користь від застосування пробіотиків. Зокрема легкі для перетравлювання продукти допоможуть пробіотикам швидше пройти шлунок і потрапити у кишківник. Натомість важка жирна їжа довше перетравлюється, тому її не бажано комбінувати з прийомом пробіотичних засобів.
Источник: https://forpost.media/obshhestvo/koryst-probiotykiv-vid-choho-zalezhyt.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook