Ноутбуки міцно зайняли своє місце в нашому житті завдяки тому, що дозволяють бути мобільним. Деякі моделі за продуктивністю не поступаються настільним ПК та виконують досить складні завдання. Але будь-яка техніка ламається, причому далеко не завжди причина у її якості; нерідко власник нехтує правилами експлуатації пристрою, провокуючи його поломку. Що найчастіше виходить з ладу в ноутбуках, чи завжди їх можна відремонтувати і, найголовніше, як уникнути деяких поширених несправностей, розповіли інженери офіційного сервісного центру Samsung компанії «Рома-сервіс».
Несправність №1: ноутбук не вмикається
Це одна з найпоширеніших поломок, з якими звертаються до сервісу клієнти, зазначає майстер з ремонту комп’ютерної техніки компанії “Рома-сервіс” Андрій Кудерметов. Проявляється вона у повній відсутності ознак життя ноутбука.
Якщо в електромережі є струм, а з розеткою та зарядним пристроєм все гаразд, що легко перевірити самостійно, причину проблеми повинен шукати фахівець. Найчастіше вона має механічний характер; також у пристрій може потрапити вода і пошкодити якусь важливу деталь. Майстер проводить діагностику, за результатами якої виконує ремонт або заміну запчастини, що вийшла з ладу — це може бути материнська плата чи блок живлення.
Часто причина криється в пилу, який потрапляє всередину корпусу, забиває вентилятор, порушуючи його роботу, через що пристрій не охолоджується. При несправності самого кулера ноутбук буде вмикатися, але через деякий час відключатися від перегріву. Кулер можна прочистити або, у разі потреби, замінити. Андрій Кудерметов рекомендує хоча б раз на один-два роки робити профілактичне обслуговування ноутбуків з очищенням від пилу та заміною термопасти.
Несправність №2: ноутбук не стартує
Ця поломка дуже схожа на попередню за причинами виникнення, але проявляється інакше — комп’ютер гуде, включається підсвічування, проте екран залишається темним. Рішення полягає в ремонті блоку живлення або материнської плати, можливо, їх заміні. Також майстер почистить ноутбук та кулер, у разі потреби зробить заміну на новий.
Несправність №3: ноутбук не завантажується
Пристрій увімкнувся, але на екрані з’явилося зображення про помилку, і Windows не завантажується. Причини можуть бути в поломці:
жорсткого диска;
оперативної пам’яті;
відеокарти;
материнської плати.
Вирішується питання заміною перерахованих деталей. У разі виходу з ладу жорсткого диска фахівці рекомендують замінити його SSD-накопичувачем, який є більш сучасним пристроєм з більшою швидкістю передачі даних.
Несправність №4: ноутбук “гальмує”
Проявляється це так: довгий старт, уповільнений відгук на команди, програми завантажуються дуже повільно або взагалі не запускаються. Серед причин, що впливають на швидкість роботи комп’ютера, можуть бути:
нестача оперативної пам’яті;
зламаний чи забруднений кулер;
висохла термопаста;
відсутність вільного місця на системному диску;
велика кількість програм в автозавантаженні;
програми, що працюють у фоновому режимі;
велика кількість тимчасових файлів тощо;
«повільний” інтернет.
Перш ніж звертатися до сервісного центру, потрібно самостійно перевірити останні п’ять варіантів. А саме, видалити з ноутбука непотрібні файли та програми, відключити автозавантаження та очистити реєстр, перевірити фактичну швидкість роботи інтернету. Якщо це не допомогло або допомогло, але незначно, проблема не в захаращеності пам’яті та системного диска ноутбука, тож працювати з нею будуть вже фахівці сервісного центру. Зазвичай проблема вирішується додаванням пам’яті, установкою SSD, чищенням пристрою від пилу, що накопичився, і заміною термопасти.
Несправність №5: розбитий екран
Причини поломки полягають у механічному впливі на ноутбук, а ремонт полягає у заміні матриці. Зберегти екран у цілості та безпеці не складно, просто дотримуйтесь таких правил:
не кидайте на техніку важкі та гострі предмети;
не дозволяйте дітям та тваринам грати біля відкритого ноутбука;
не залишайте нічого на клавіатурі під час закриття гаджета;
Для транспортування ноутбука використовуйте спеціальну сумку та не завантажуйте її нічим стороннім — при тиску на кришку пристрою екран також може тріснути.
Несправність №6: у ноутбука розбовтана кришка
Причина, як правило, криється у віці комп’ютера, низької якості матеріалів, з яких зроблено корпус і петлі, що з’єднують матрицю з клавіатурою, висихання в петлях олії. Ремонт цієї несправності можливий, але простіше її не допустити. Для цього потрібно стежити, наскільки плавно відкривається кришка та як працюють петлі. Якщо з’явилися дискомфортні відчуття (занадто тугий або, навпаки, вільний хід, скрип, проскакування), тоді вже потрібно втручання майстра.
Також важливо відкривати кришку ноутбука як у рекламі — одночасно двома руками або однією, але тримаючись приблизно по центру рамки. І не можна залишати в закритому ноутбуці зошита чи блокноти — петлі відрегульовані таким чином, що між екраном і клавіатурою утворюється певний зазор. Залишені речі можуть пошкодити матрицю та клавіші, а також порушити положення петель.
Несправність №7: акумулятор ноутбука не тримає заряд
На жаль, термін служби акумулятора обмежений, і з віком він перестає тримати заряд. Для того, щоб продовжити життя батареї, фахівці рекомендують дотримуватися кількох правил:
не розряджати її в 0%;
не заряджати до повного (до 100%);
не працювати з увімкненим у мережу ноутбуком.
Як показує практика, мало кому вдається їх дотримуватись, і батарея просто згодом замінюється на нову.
Несправність №8: поломка портів підключення
Порти під час експлуатації природно виходять з ладу — розбовтуються, ламаються, засмічуються. У сервісному центрі їх можна змінити на нові.
Ноутбуки досить часто приносять у ремонт, і, як правило, майстри відновлюють їхню працездатність. Однак, на думку фахівців компанії «Рома-сервіс», можуть виникати труднощі з ремонтом придбаної за кордоном техніки — деякі деталі для неї в Україну не постачаються. Доставка окремих комплектуючих поштою з країни, де купувався гаджет, позначиться на вартості ремонту. Тому так важливо дотримуватись правил поводження з технікою та вчасно робити техобслуговування.
Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/259581/8-najchastishih-nespravnostej-noutbuka-poradi-ekspertiv
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook