При плануванні будівельних робіт необхідно продумати порядок їх виконання до того, як майстри зайдуть на об’єкт. Інакше щойно пофарбовані стіни можуть опинитися під густим шаром цементного пилу, натяжну стелю випадково пошкодять металевим профілем, а на щойно покладену кахельну підлогу впаде молоток і просто розіб’є її. Фахівці розповіли, як уникнути подібних неприємних ситуацій та допомогли знайти відповідь на питання, що робити раніше, натяжну стелю чи підлогу, повідомляє Інтерфакс.
Як виконується монтаж натяжної стелі?
У якому б порядку не проводилися роботи, алгоритм їх виконання однаковий, зазначає керівник компанії «Altior» Юрій Ніконов.
На першому етапі з чорнової стелі видаляється все зайве: старі дроти, розетки і гачки для люстр, фарба, що облупилася, залишки штукатурки і всілякі конструкції, які були змонтовані раніше. Проводиться така чистка для того, щоб у майбутньому все це не відвалилося і не впало на полотно, оскільки для ліквідації наслідків знадобиться демонтувати стелю та натягнути її заново, а у разі порушення цілісності полотна – замінити повністю.
Після проведених підготовчих робіт монтується конструкція для встановлення натяжної стелі, закладні для електричних приладів, виконується розведення проводів, встановлюються розподільні коробки, трансформатори і все, що має бути заховано за полотном, або винесено в спеціальні ніші.
Далі йде процес безпосередньо натягування полотна. При виборі ПВХ плівки використовують теплову гармату. Під впливом гарячого повітря (а температура в приміщенні під час монтажу досягає +50 °С) полотно стає еластичним та добре розтягується. Це дає можливість закріпити його по периметру і при остиганні воно утворює ідеально рівну поверхню.
Існує кілька видів фактури плівкових стель:
глянсова;
матова;
сатин.
Кожен має свої переваги, а загальним є водонепроникність – виробники заявляють про здатність матеріалу витримувати до 100 л води з розрахунку на 1 кв.м.
Натяжна стеля може бути виконана також з тканини. Цей вид полотен за фактурою нагадує якісно виконану стелю і не вимагає гарячого етапу при монтажі. До недоліків відносять намокання при протіканні зверху та відсутність яскравих забарвлень. Хоча останнє — спірний момент, який залежить від особистих смаків і переваг замовника.
Що за що правильно робити?
При ремонті бажано всі пильні та брудні процеси виконувати насамперед, а потім робити чистове оздоблення, каже Юрій Ніконов. У такому випадку спершу штроблять стіни і прокладають дроти, вирівнюють стяжкою підлогу, шпаклюють вертикальні поверхні. Часто ж сюди відносять нанесення декоративної штукатурки.
Під чистовою обробкою розуміють обклеювання стін шпалерами, фарбування та операції, які обговорюються в цій статті:
Влаштування підлоги.
Монтаж натяжної стелі.
Розглянемо різні варіанти черговості виконання цих работ.
Варіант 1: спочатку робиться підлога, потім стеля
Як зрозуміло із заголовка, спочатку виконується монтаж покриття підлоги. Це може бути будь-що:
паркет;
паркетна дошка;
пробка;
лінолеум;
ламінат;
наливна підлога.
Паркет і паркетна дошка не обов’язково бувають новими, іноді власники не хочуть розлучатися зі старою підлогою і вважають за краще відреставрувати її. Циклевання — це досить пильний процес, який виконується не тільки до монтажу стелі, але і до оздоблення стін.
Після того як буде вирішено питання з покриттям, до діла приступають фахівці з натяжних стель. Залучення вузькопрофільних фірм, які займаються виключно стелями, вигідніше з кількох причин, наголошує керівник компанії «Стелероб» Юрій Ліхолат. По-перше, вони завжди в курсі новинок, що надходять на ринок, по-друге, мають широкий асортимент плівок та тканин, фурнітури та навіть світильників.
Установка натяжної стелі починається з вимірів, розробки дизайну, вибору матеріалу, а закінчується здаванням об’єкта «під ключ» з наданням усіх гарантій.
Які проблеми можуть виникнути, якщо спочатку робити підлогу, а потім стелю:
Монтаж натяжної стелі виконується з використанням драбин або будівельних риштувань, а тому є ймовірність зіпсувати покриття для підлоги.
Потрібно буде просвердлити багато отворів та закріпити багети, закладні, проводку, розподільчі коробки та інше. Все це супроводжується утворенням пилу, а значить, якась його частина осідатиме на підлозі навіть при використанні перфораторів з пилковловлювачем, як у монтажних бригад компанії «Altior». Варіант 2: спочатку робиться стеля, потім підлога
Деякі майстри дотримуються правил ремонту «згори донизу». Тобто, спочатку встановлюється натяжна стеля, а підлога робиться в останню чергу. При такому розкладі бажано, щоб до моменту виконання робіт вже була готова стяжка — на рівній підлозі стоятиме надійно драбини або риштування, без яких х неможливо виконувати монтаж полотна. Інакше виконувати роботу небезпечно; до того ж робити якісно маніпуляції на висоті, балансуючи на нестійких сходинках, дуже складно.
При виборі цього варіанта ми отримуємо ідеальну підлогу без пилу, випадкових подряпин та інших пошкоджень покриття для підлоги. І якщо не йдеться про реставрацію старого паркету, то стеля, а разом з нею і стіни, не постраждають.
То який варіант установки натяжної стелі правильний?
Ремонт — це складний процес і на питання, що робити раніше, натяжну стелю або підлогу, кожен майстер дасть свою відповідь. Найімовірніше, це буде ані перший варіант, ані другий, а третій — комбінований, відзначає керівник проекту «Новий Дім» Андрій Шум.
Сучасні натяжні стелі часто являють собою складні дизайнерські рішення з різними варіантами підсвічування, використанням кількох рівнів, парящі, тіньові, безщілинні, з улаштуванням ніш для гардин і треків для світильників, з фотодруком і т.д. Монтаж звичайного полотна із вбудованими точковими світильниками суттєво відрізняється від багаторівневого із зірковим небом, Double Vision або треками.
А якщо планується встановлення світлових ліній? А якщо за задумом дизайнера вони переходитимуть зі стелі на стіни? Кожен проект — це поєднання багатьох чинників, врахувати які непрофесійному виконавцю проблематично. Найкращим кроком буде уникнути самодіяльності і довірити роботу фахівцям. Вони створять правильний алгоритм взаємодії з іншими будівельними бригадами, у потрібний строк зроблять свої етапи роботи та допоможуть досягти поставленої мети – якісний ремонт і задоволений замовник.
Источник: https://forpost.media/novosti/shcho-robyty-ranishe-natiazhnu-steliu-chy-pidlohu-vidpovily-eksperty.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook