Міносвіти дало рекомендації, як організувати навчальний прцес в умовах війни

Міносвіти дало рекомендації, як організувати навчальний прцес в умовах війни

КИЇВ. 4 вересня. УНН. Міносвіти на офіційному сайті опублікувало рекомендації щодо організації навчального процесу, навантаження та вибору форм і методів навчання, передає УНН. Деталі
Обираючи між потребою «виконати програму» та «зберегти ресурсність для перемоги», фахівці рекомендують обирати друге.
«Якщо тривога лунала вночі й дитина чи учитель почувається втомленою зранку, висока концентрація академічного матеріалу на початку і «постулат» про неухильне дотримання усталеного порядку дій стають неактуальними», — зазначає міністерство. 
Відомство заборонило нехтувати сигналами тривоги незалежно від форм навчання (очна чи заочна, індивідуальна – екстернатна, сімейна) чи форм організації освітнього процесу (очний або дистанційний режими, змішане навчання) тощо.
«Після сигналу потрібно зупинити заняття для того, для кого сигнал лунає, і перейти в укриття. Це, безперечно, стосується і вчителя, який це заняття проводить (під час дистанційного уроку сигнал тривоги може лунати в окремих областях – тоді він може стосуватися частини дітей та/або тільки вчителя / вчительки)», — пише відомство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що покласти у рюкзак школяра для перебування в укритті: поради від Мінреінтеінтеграції
Фахівці закликали ставитись до втрати концентрації (власної та учнів) із розумінням.
«Не варто на початку дня пропонувати нові (складні для засвоєння) теми; приділіть час зміцненню та відчуттю безпеки, зверніть увагу на соціально-емоційне навчання, присвятіть урок узагальненню та систематизації попереднього матеріалу тощо. Академічний складник ми обов’язково надолужимо після стабілізації ситуації», — йдеться у повідомленні.
Освітнє відомство рекомендує створювати простір, у якому дитина відчуватиме близькість «Я з тобою!» і поважати різність.
«Неприпустимими є фрази на зразок «Я чи інший учень або учениця зміг / змогла прийти вчасно / виконати домашнє завдання…, то й ти мусиш!», «Зберися й починай працювати, бо всім зараз складно» тощо», — зазначається в нотатках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навчання для дітей за кордоном переформатують: уряд ухвалив рішення
Аналітиками пропонується альтернатива: «Те, що ми всі переживаємо, – непростий виклик, і мені шкода, що тобі доводиться через це проходити. Попри це, ти чудово даєш собі раду, а разом нам вдасться ще краще».
«Дбайте про себе, діліться своїми переживаннями з близькими», — додають у міністерстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сучасний дизайн, укриття та все необхідне: Федоров анонсував розширення пілоту з трансформації шкіл
Серед порад відомство закликало дозволяти собі гнучкість у плануванні та модифікації навчальної діяльності, а також нагадало, що тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не маєперевищувати 1 години у 3–5 класах; 1,5 години у 6–9 класах; 2 години у 10–11(12) класах. Надавати можливість вибору та заохочувати учнів й учениць обирати: те чи те завдання, той чи інший спосіб виконання, варіанти презентації результатів тощо.
Ставитись до помилок як до частини процесу навчання, а не приводу для покарання. Не докоряти іншим чи собі. Віддавати перевагу формувальному оцінюванню. Підтримувати гігієну користування технічними засобами і робити перерви. А також обережно ставитись до тем родини, дому, домашніх улюбленців (діти моглиїх утратити), недавнього минулого й подібного. Психологи не радять використовувати в іграх чи під час занять метафори / образи літаків, воєнної техніки тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОН запевнили, що роблять усе, щоб діти у школі почувалися безпечно
Міністерство закликало бути уважними до звуків, що супроводжують урок (у відеоматеріалах і под.). Усе це може травмувати дітей, які були під обстрілами. Запитувати дозволу на доторки. Не розпитувати про травмувальні події, проте завжди вислухувати дитину, про що б вона не говорила.
«Допоможіть учням бачити щоденні (навіть невеликі) перемоги в їхньому житті, навчіть їх помічати це. За можливості радьтеся з професійними психологами, удосконалюйте педагогічну кваліфікацію за цим напрямом», — йдеться в рекомендаціях. 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вдруге з початку навчального року: у Києві повідомили про «замінування» усіх шкіл та коледжів

Джерело:
УНН

Теги: діти, школярі, школи, рекомендації, навчальний процес, Міносвіти

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/260035/minosviti-dalo-rekomendacii-jak-organizuvati-navchalnij-prces-v-umovah-vijni

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top