Як продовжити життя посуду для приготування їжі: 5 простих правил

Як продовжити життя посуду для приготування їжі: 5 простих правил

Скільки прослужить посуд для приготування їжі — залежить від багатьох чинників. Зокрема, від характеристик. Яким би обережним не був власник, якщо матеріали дешеві та неякісні, на довговічність годі й сподіватися. Навіть регулярне застосування вартісних засобів для догляду не врятує від передчасного деформування, появи тріщин, втрати зовнішньої привабливості.

Натомість якісне кухонне начиння зберігає функціональність та показність навіть після кількох років активної експлуатації. Щоб переконатися в цьому, достатньо дотримуватися п’яти правил на кухні.

Вибір способу миття

Все залежить від сировини, з якої виготовлено місткість. Наприклад, доступні за посиланням https://www.moyo.ua/ua/posuda/kuhonnaja_posuda/kastrjuli/ алюмінієві каструлі не можна чистити жорсткими щітками та порошками з абразивними частинками. Лише губкою з кількома краплинами гелевого мийного засобу. 

Предмети з антипригарним покриттям здебільшого бояться посудомийної машини: подача води під тиском може призвести до пошкодження захисту. Чавунні казанки та пательні не можна залишати сохнути природним шляхом: залишки води можуть спровокувати появу іржі. Краще протирати внутрішню поверхню рушником або серветками. Нержавійку дозволено мити в машинці й вручну, бажано — без йоржиків та грубих щіток. 

Захист від перепадів температури

Різкі стрибки температури від високої до низької й навпаки можуть призвести до неприємних наслідків, серед яких:

поява мікротріщин на емалі,
відшарування та руйнування антипригарного шару,
великі тріщини на скляній поверхні,
деформування дна або стінок.

Уникнути цих проблем не так вже й складно:

Не заливати місткості холодною водою відразу після зняття з плити. Спершу треба дочекатися, доки «тара» охолоне до кімнатної температури.
Не ставити гарячий посуд в холодильник. Це подвійна небезпека, адже можна спровокувати ще й ламання холодильного агрегату.
Не зберігати посуд у приміщеннях з мінусовою температурою. Для деяких предметів мороз набагато страшніший, ніж нагрівання до кількох сотень градусів.
Не відправляти вологу та холодну форму для запікання в розігріту до максимуму духовку. Своєчасне миття

В ідеалі мити посуд потрібно відразу після використання. Тоді не буде потреби віддирати присохлу кашу, пригорілий жир чи плісняву, яка з’явилася через тривале стояння у теплі. Якщо немає змоги привести каструлю до ладу якомога швидше, потрібно хоча б позбутися залишків їжі та злегка сполоснути теплою водою. Замочувати — з обережністю, бо одні види посуду вбирають аромати мийних засобів, а інші — взагалі заборонено довго тримати у воді.

Безпечне зберігання

Зручно зберігати набір посуду з інтернет-магазину https://www.moyo.ua/ua/posuda/kuhonnaja_posuda/kastrjuli/. Предмети можна ставити один в один: від більшого до меншого. Для кришок та знімних ручок доведеться виділити куточок окремо, втім вони не займають багато місця.

Головні вимоги до шафки, тумби чи пенала, обраного для компактного та акуратного зберігання:

Надійність. Полички повинні витримувати велику вагу, адже посуд буває важким. 
Сухість. Надмірна вологість — сприятливе середовище для розмноження бактерій.
Відсутність прямих сонячних променів. Через них кольори можуть вигоріти.

І наостанок: використовувати кухонний інвентар потрібно лише за прямим призначенням. Неправильна експлуатація стрімко скорочує строк служби. 

Источник: https://forpost.media/novosti/yak-prodovzhyty-zhyttia-posudu-dlia-pryhotuvannia-izhi-5-prostykh-pravyl.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top