Натяжні стелі — це універсальний варіант стелі, який можна встановити в якій завгодно частині квартири. Вони практичні, вписуються в будь-який інтер’єр та доступні за ціною. Крім того, на відміну від інших видів оздоблення, їх можна встановлювати в кімнатах, що експлуатуються, не утворюючи при цьому незручності для мешканців. Але як розібратися в калейдоскопі дизайнерських рішень, які пропонують фірми-установники? Фахівці компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» розповіли інфопорталу Steli.info, які стелі краще встановити у тих чи інших приміщеннях.
Натяжні стелі: матеріал, фактури, конструкції
Конструктивно натяжна стеля є синтетичним полотном, яке закріплюється в спеціальних профілях під основною стелею. Крім того, що така конструкція позбавляє від необхідності штукатурити і фарбувати основну стелю, під нею зручно сховати різні технічні комунікації на кшталт проводів, повітроводів і так далі.
Всі можливі види натяжних стель поділяються за:
типом матеріалу – полотно ПВХ (плівкове) або тканинне полотно;
способом кріплення — зі вставкою, парящі, тіньові, безщілинні;
варіантом освітлення — точкові світильники, накладні, трекові, світлові лінії, із засвітом.
Крім того, залежно від вибраного дизайну, натяжні стелі можуть бути багаторівневими, з фотодруком, кольорові, комбіновані тощо.
Полотно ПВХ, яке найчастіше вибирають як матеріал для стельової обробки, також ділиться за фактурою на:
глянсове;
матове;
сатинове.
За великим рахунком, у будь-якому з приміщень квартири або приватного будинку можна встановити натяжну стелю будь-якого дизайну. Головне, щоб цей вибір було виправдано як фінансово, так і з практичного погляду, зазначає директор компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» Анатолій Пасічник.
Натяжна стеля на кухні
На кухні зазвичай рекомендують встановлювати натяжну стелю із полотна ПВХ матової або сатинової фактури. Вони простіші у догляді, ніж глянсова поверхня, на якій можуть залишитися розводи. Не варто боятися, що полівінілхлоридне полотно постраждає від високих температур у зоні плити – при встановленні цих стель використовують теплові гармати, що нагрівають повітря до 65-70 °С. Крім того, всі полотна для стель натяжних є негорючими.
Тканинну стелю встановлювати на кухні немає сенсу з практичних міркувань: найкраща витяжка не захистить стелю від кіптяви і пари на 100%. А відмивати тканинне полотно складніше, ніж плівку. Крім того, полотно ПВХ є водонепроникним і може утримувати до 100 літрів води на 1 квадратний метр поверхні. Простіше кажучи, якщо вас затоплять сусіди, плівкова стеля захистить кухню від потопу. Тканинне полотно з цим завданням не впорається.
Натяжна стеля у санвузлі
У ванних кімнатах та санвузлах, як і на кухні, рекомендують встановлювати стелю із полотна ПВХ. У цьому випадку водонепроникність матеріалу відіграє ключову роль: вона не тільки захищає кімнату від затоплення зверху, але і не дає накопичуватися волозі на зворотному боці полотна, перешкоджаючи тим самим розвитку грибків та іншої патогенної флори. Часто у ванних кімнатах встановлюють натяжні стелі з частковим (по периметру) або повним засвітом, що створює ефект природного світла у приміщенні.
Натяжна стеля в коморах, гардеробних та коридорах
У цих приміщеннях можна сміливо встановлювати натяжну стелю з будь-якого матеріалу. Якщо приміщення невелике, варто розглянути світлову стелю як варіант основного освітлення, який дозволяє візуально збільшити розміри. Такий самий ефект забезпечить глянсове полотно. Також у гардеробних зручно використовувати трекові світильники, що дозволяє освітлювати за потреби різні частини приміщення.
Натяжна стеля у спальнях, вітальні, кабінетах
Такі житлові кімнати, як спальні, вітальні, робочі кабінети, зали дають найбільший простір для фантазії дизайнерів. Тут доречні як стелі з ПВХ полотна, так і тканинні полотна. За допомогою багаторівневих чи комбінованих конструкцій можна візуально виділити різні зони в межах однієї кімнати.
Тіньові стелі підкреслять мінімалістичний інтер’єр кабінету, а парящі з «теплим світлом» по периметру створять атмосферу затишку в спальні або вітальні. Також у спальні добре виглядає стеля з ефектом «зоряного неба».
Натяжна стеля на лоджії чи терасі
Довгий час вважалося, що лоджії, тераси та інші неопалювані приміщення не підходять для встановлення натяжних стель, оскільки варіант з тканинного полотна обійдеться в цьому випадку занадто дорого, а плівкові стелі не витримують низьких температур. Але сьогодні виробники випускають полотна ПВХ, які витримують граничну температуру близько 0 °С. Так що якщо йдеться про засклену терасу або лоджію, на якій плюсова температура зберігається протягом усього року, можна подумати про встановлення натяжної стелі. У будь-якому випадку, попередньо варто проконсультуватися у фахівців та зважити всі плюси і мінуси такого рішення.
Отже, натяжні стелі підходять практично для будь-якої кімнати та нежитлового приміщення у квартирі чи будинку. Головне — зробити правильний вибір із усього різноманіття варіантів, які доступні сьогодні на ринку.
Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/261931/eksperti-vidpovili-jak-vibrati-natjazhni-steli-dlja-riznih-primishhen
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook