Військово-політичний оглядач розповів про можливості для прориву на Запорізькому напрямку ЗСУ та про тактику росіян

Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко розповів про тактику росіян, прокоментував можливості для наступу ЗСУ в умовах холодної пори року й способи боротьби з «шахедами» й КАБами.

Так, про це він розповів і етері П’ятої редакції, передає Акцент.

Росіяни накопичують свої війська, особовий склад та техніку біля окупованого Токмака. Чи є реальні загрози наступу на Запоріжжя?

Ні, загрози такої нема. На сьогодні у росіян є ділянки, на які їм потрібен серйозний потенціал ресурсу. Це, в першу чергу, район Авдіївки. Вони стягують туди велику кількість засобів і переважно це сили засоби з Луганського плацдарму. Але навіть цього ресурсу, який зараз на накопичено біля Авдіївки, все одно недостатньо. Розраховувати вони можуть, в першу чергу, саме на Луганську область, бо по інших в них інша проблематика. Наприклад, на лівобережній Херсонщині група військ Дніпро не може утримати розширення плацдарму Сил оборону України. Так поступово, повільно, але плацдарм розширюється, перерізається логістика, яка там знаходиться.

Безпосередньо, одним із напрямків дії наших сил є траса 2206, це те сама траса, яка з Херсонської області потім переходить в трасу на Мелітополь. Отже, в росіян там своя загроза, яку вони не можуть ніяк вирішити, заблокувати та протидіяти. Цей ресурс їм потрібен. Більш того, вони з Запорізької області раніше відтягнули підрозділи сьомої десантно-штурмової дивізії для того, щоб підсилити лівобережну Херсонщину, і ТОТ Запорізької області зараз залежить виключно від того ресурсу, який там є.

Росія може виключно зараз гальмувати процес наступу Сил оборони України в форматі позиційної війни, але позиційна війна — це коли не вдається тримати ту чи іншу позицію, та на 50 м на 20 м на 100 м, але просування відбувається. Їм цього ресурсу вистачатиме виключно для гальмування Сил оборони України, а не для своїх наступальних дій, особливо в напрямку Запоріжжя.

Україна через погодні умови переходить в оборону, які є можливості для просування ЗСУ?

Так чи інакше, просуватися ми будемо. Але просуватися в поганих погодних умовах, особливо в полі, дуже важко, це великі втрати. Ми на це не підемо. Якогось масштабного прориву не буде відбуватися найближчим часом, але є дуже цікавий нюанс, оскільки загальна ситуація в зоні бойових дій залежить від багатьох факторів. Ми можемо розглядати різні сценарії, від оптимістичних до найбільш депресивних.

Наприклад, щодо нашого наступу, який розпочався в червні, було декілька сценаріїв. Питання було у тому, яке наше суспільство було готове почути. Було обрано ретранслювати більш позитивний сценарій, аніж говорити про щось, щоб занурило суспільство в депресію.

З огляду на ситуацію на сьогодні, у Запорізькій області в нас немає ніякого вікна можливостей, щоби якось неочікувано за два тижні чи навіть місяць вийти на Токмак. Але є інші моменти, які можуть прискорити цей процес. Наприклад, може щось статися на Керченському мості, що він втратить повністю свою функціональність. Тоді забезпечення армії РФ на Запорізькому напрямку буде неефективним. Їм буде не вистачати цього забезпечення, вони будуть страждати через дефіцит техніки боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів. Навіть ротацію чи відновленя боєздатності підрозділів особовим складом не зможуть повноцінно зробити. І цей фактор не одразу, не в той самий день ,і навіть не через тиждень, а через деякий період почне впливати на їхню боєздатність, і тоді оборона буде руйнуватися все швидше та швидше.

Є новина, що РФ та Китай можуть побудувати підводний тунель під Керченською протокою. Як це може вплинути на ситуацію?

Нехай спробують. Скільки ї на це знадобиться часу? Побудова мосту це був проект одного та двох років, а будувати те, що над водою, набагато легше, аніж те, що під водою. По-друге, Керченський міст будований в дуже складних умовах кевченської протоки, і ще не факт, якби на ньому не ставалося ніяких інцидентів, він би не став поступово руйнуватися. Там дійсно дуже складні складні умови для прокладання якогось підводного об’єкту. На це піде в них не рік, не два, не три, навіть не п’ять років, а набагато більше. Також є інший момент, чи Китай погодиться на це ну це, бо будь-хто, хто розпочне ось таке будівництво, опиниться під санкціями.

Вчора на Запоріжжі окупанти 11 разів йшли на штурм: де були зіткнення (КАРТИ) Є таке побоювання стосовно, якщо в Україні війна затягнеться, то Росії достатньо буде шести років аби напасти на країни НАТО. Це звітували в аналітичному німецькому центрі. Чи є реальна загроза замороження воєнного конфлікту в Україні?

Більшість наших міжнародних партнерів на офіційній основі заявляють про те, що ми повинні продовжувати боротьбу, а про те, що повинні проводитись якісь мирні переговори та повинно все ставитись на паузу, ми чуємо тільки з якихось незрозумілих статей в ЗМІ, які дуже часто полюбляють хайпувати на цій темі.

Якщо розглядати заморозку війни, то Росії вона була б вигідна. Вона намагається поставити на паузу війну ще з минулого року, бо за цей період вона б відновила свою боєздатність, компенсувала би втрати, набрала би ще більше живого м’яса собі до складу своєї армії, відновила би ракетний потенціал та зробила би висновки з тих помилок. І, дійсно, у неї би був би зовсім інший потенціал набагато більший. Окрім всього іншого, вся б економіка Росії працювала би на відновлення саме свого військово-промислового комплексу та мілітарного потенціалу. Тому, якщо завтра буде поставлено на паузу війну в Україні, Росія зможе відновити свій потенціал до загрозливих масштабів. Це може бути не якась найновітня найвисокотехнологічніша техніка, але вона відновить і ракетний потенціал та зможе собі дозволити не тільки війну з Україною, й становити загрозу для НАТО.

Росія останнім часом збільшила кількість обстрілів керованими авіабомбами. Прилітають КАБи і по Оріхову, і по Гуляйполю. Про ще це каже?

КАБ — це досить потужна зброя, яку можна використовувати на відстанях 30-40 та навіть 50 км, не наближаючись до лінії боєзіткнення. Це велика і серйозна проблема на сьогодні для Сил оборони України. Це основна надія росіян на можливість гальмувати наше просування або зменшувати наші оборонні можливості там, де вони намагаються наступати. Це дешевий засіб, тому що вони дуже швидко виробляють свої ці універсальні модулі планування такерування польотом. Також КАБів залишилося дуже багато ще з часів Радянського Союзу. До кінця листопада буде новий рекорд з кількості використання КАБів. На 6 листопада це було 103 одиниці за добу.

Україна якось може протидіяти КАБам?

Ні, сьогодні у нас немає дієвого ефективного засобу. Єдина можливість — це комплекси РЕБ, які можуть збивати їх з напрямку польоту, тобто зменшувати їм точність, але це не ідеальний варіант. У нас не завжди є комплекс необхідної потужності для того, щоб так впливати на КАБ. Окрім цього, коли КАБ збивається з польоту, зменшується його точність, але він все одно десь впаде і вибухне досить потужно. Більш дієво — це знищувати російську авіацію ще на подльоті до лінії боєзіткнення, а це можуть робити це літаки f16 або засоби ППО, але їх ніхто не буде ппідтягати до міст зіткнення, враховуючи те, що нам їх не вистачає навіть для усіх міст мільйонників.

Як останнім часом змінилась тактика використання шахедів росіянами?

Зараз вони їх використовують не так масштабно, жовтень-листопад проходить більш-менш спокійно, але це може бути період накопичування. Окрім всього іншого, вони використовують зараз невеликі групи в експериментальних цілях з новими маршрутами та траєкторіями польоту, щоб зменшити загрозу швидкого знищення самого шахеду. Ми бачимо, як зараз вони можуть перебувати в нашому повітряному просторі 6 і 7 годин, а отже вони обирають маршрути, які оминають місце розміщення засобів ППО, а також намагаються прокладати маршрути над місцевостю, яка складна для попутних мобільних груп перехоплення. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

На Запоріжжі ЗСУ влучили у бронетранспортер БТР-82А та танк Т-72 (ВІДЕО) Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/vyu-kovalenko/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top