Як правильно доглядати м’які меблі: поради експертів

Будь-яке приміщення виглядає гарно та затишно, якщо в інтер’єрі є м’які меблі. Але дивани та крісла потребують регулярного догляду, що дозволяє їм надовго зберегти свіжий вигляд і не стати накопичувачем пилу та бруду. Існують нехитрі правила догляду, дотримуючись яких можна утримати ці предмети обстановки в порядку без допомоги професіоналів. Як з мінімумом витрат часу зберегти привабливий вигляд м’яких меблів, виданню ХХХ розповіли фахівці меблевої фабрики «Тріумф».

Пилосос — швидко і просто

Пилосос швидко впорається зі збиранням пилу, дрібного сміття, волосся та шерсті тварин. Найкраще для цього скористатися спеціальною насадкою для чищення м’яких поверхонь. Щоб усунути сміття з важкодоступних місць (щілини між подушками, сидінням і спинкою або підлокітниками) допоможе насадка у вигляді трубки з вузьким кінцем. Робиться процедура щотижня, а якщо в будинку є дуже лахматі тварини, декілька разів на тиждень.

Для більш якісного прибирання потрібно переходити до використання спеціальних засобів.

Спеціальні засоби для чищення м’яких меблів – зручно та ефективно

До більш серйозного чищення рано чи пізно приходять усі власники крісел та диванів. І тут головне — правильно вибрати засіб із урахуванням виду оббивки. Щоб виріб засяяв як новенький, недостатньо просто прочитати етикетку і виконати всі вказівки, описані в інструкції із застосування. Бажано спочатку провести тест на якійсь ділянці оббивки, яку не буде видно оточуючим, якщо щось піде не так. І обов’язково дотримуйтесь рекомендацій по терміну використання, інакше оббивка може незворотно зіпсуватися.

З підручних засобів добре зарекомендував себе звичайний мильний теплий розчин. Якщо стоїть завдання вивести не дуже складні плями, то до 10 частин води можна додати 1 частину спирту. Розчин збивається в пишну піну і поступово наноситься на поверхню. Жодних зусиль докладати не потрібно, тим більше немає необхідності втирати його в обивку. Через деякий час розчин знімається сухою тканинною серветкою або губкою.

Як правильно доглядати м'які меблі: поради експертів

Якщо меблі обтягнуті тканинним матеріалом, то очистити їх можна, злегка побивши поверхню вибивачкою для килима. Але спершу накрийте диван вологим простирадлом — пил просто прилипне до нього. Щоб не часто займатися «купанням та вибиванням» дивана, краще не допускати критичних забруднень і періодично використовуйте таке правило.

Перестановка знімних подушок та сидінь

Якщо дозволяє конструкція меблів, необхідно час від часу перевертати подушки і сидіння. Користі від цього багато. Перше і головне — тоді не створюватимуться провали в місцях, які зазнають найбільшого систематичного навантаження. Друге — оббивка в такому випадку вигоряє рівномірніше. А щоб вона страждала від сонячного проміння ще менше, потрібно її захищати. Наприклад, правильно вибирати місце у приміщенні, закривати вікна шторами або використовувати покривала. Покривало також захищає меблі від пилу та сміття, але періодично чистити її все-таки доведеться. І тут головне — вибрати спосіб відповідно до виду оббивки.

Як доглядати різні види оббивки?

При всьому різноманітті оббивних матеріалів, найпопулярнішими є флок, жаккард, замша, натуральна та штучна шкіра. Нижче розглянемо особливості догляду за кожним із них, щоб результат радував, а не засмутив.

Флок. Практичний та дуже нескладний у догляді матеріал. Для усунення забруднень достатньо скористатися теплим мильним розчином. Недавні плями легко прибираються вологою серветкою. Категорично не можна чистити оббивку з флока засобами, що містять спирт і розчинники, — вони можуть пошкодити матеріал.

Жаккард. Є фактурним матеріалом зі складним рельєфним візерунком. Саме тому його не можна чистити щітками, жорсткими насадками і речовинами з абразивними компонентами. Найкраще використовувати мильний розчин.

Замша. Це складна оббивка, якій підходить виключно сухе чищення. Ніякого вологого прибирання, дуже акуратно потрібно працювати пилососом, щоб уникнути утворення лискучих ділянок. Можна спробувати позбутися від плям за допомогою короткочасного точкового впливу на них вологими серветками або спиртом. Іноді допомагає звичайна гумка, але часто проблему вирішує лише професійна хімчистка.

Як правильно доглядати м'які меблі: поради експертів

Натуральна шкіра. Це дорога оббивка, але для видалення забруднень підходить знову ж звичайний мильний розчин. Особливістю догляду за шкіряними меблями є регулярна профілактична обробка поверхні для підтримки блиску та надання м’якості. Використовують для цього спеціальні склади або звичайні засоби з аптеки: рицинову олію чи гліцерин. Виконується подібний догляд приблизно двічі на рік.

Штучна шкіра. Регулярний догляд виконується із застосуванням мильного розчину, проте робити це потрібно не часто — достатньо витирати пил і бруд раз на місяць. Для синтетичної шкіри протипоказані контакти із засобами, які містять спирт, у тому числі з вологими серветками. Профілактичний догляд за меблями зі шкірзамінника повинен проводитися частіше, ніж за натуральною шкірою. Це пов’язано з будовою матеріалу; щоб уникнути передчасного руйнування верхнього полімерного шару, поверхню потрібно обробляти раз на квартал. Для цього використовуються спеціальні просочення або спреї, що містять силікон і різні водовідштовхувальні та антистатичні речовини.

Як правильно доглядати м'які меблі: поради експертів

Нижче наведено невелику пам’ятку з догляду за м’якими меблями від фахівців меблевої фабрики “Тріумф”:

для запобігання появі неприємних запахів і підтримання нормальної вологості, в приміщення має надходити свіже повітря. Кондиціонери та опалення особливо шкідливі для оббивки зі шкіри та шкірозамінника;
меблевий каркас потрібно регулярно протирати від пилу м’якою губкою або тканиною та видаляти плями, використовуючи спеціальні засоби;
для догляду за дерев’яними частинами м’яких меблів не можна використовувати абразивні матеріали. Декоративні лаковані елементи, підлокітники, деталі спинки та корпусу добре натирати сухою серветкою із застосуванням поліролі. Однак не можна допускати попадання речовини на оббивку, щоб потім не довелося займатися виведенням плям;
зі складними забрудненнями і важкими для виведення плямами впорається професійна глибока хімчистка. Ця послуга проводиться вдома і обійдеться в будь-якому випадку дешевше, ніж перетяжка або покупка дивана.

І найголовніша порада — догляд за м’якими меблями має починатися з моменту, коли вони потрапили до будинку. Акуратне користування, чищення та профілактика забезпечать довгий термін служби та бездоганний вигляд дивана чи крісла, а отже, комфорт та гарний настрій її власників.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/264021/jak-pravilno-dogljadati-m-jaki-mebli-poradi-ekspertiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top