В останні місяці 2023 року урядовці представили до розгляду проект закону, що стосується мобілізаційних процедур, але згодом цей документ було вирішено відкласти для подальшого доопрацювання. Незважаючи на зміни, доповнена версія все ще викликає активні обговорення.
У планах на 6 лютого Верховна Рада має обговорити змінений варіант проекту закону про мобілізацію, хоча існує ймовірність, що законопроєкт не буде прийнятий відразу в повному обсязі.
В контексті підсилення мобілізаційних заходів, РНБО висвітлило необхідність даного законопроєкту, пояснивши його важливість.
Єгор Чернєв, заступник голови комітету Ради з національної безпеки та оборони, підняв питання про дискусії, що виникають навколо оновленого проекту. Він вказав на певні позитивні та негативні аспекти документа, зокрема, вітання змін, запропонованих Міноборони, які включають осіб з інвалідністю третьої групи до переліку тих, хто звільняється від мобілізації, а також критику щодо видалення норми про відстрочку для осіб, що доглядають за інвалідами.
Чернєв зазначив велику кількість звернень від людей, що потребують уточнення позиції Міноборони та Мінсоцполітики щодо цього питання, наголосивши на необхідності уникнення зловживань у цьому аспекті.
Також він висловив занепокоєння щодо реалізації електронного кабінету військовозобов’язаного та доступності цієї системи для всіх громадян, з огляду на обмежений доступ до інтернету серед населення.
Олександр Завітневич, голова комітету Ради з національної безпеки, оборони та розвідки, також висловив свої зауваження до нової версії проекту закону, зокрема, відсутність положень про ротацію та критику щодо мобілізації засуджених, навіть на добровільній основі, вказуючи на потенційні негативні наслідки такого рішення. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/minoboroni-vikreslilo-vazhlivu-normu-v-novomu-zakoni-pro-mobilizatsiyu/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook