Забезпечення лікарень киснем важливий аспект медичної допомоги.
По перше пацієнти з пневмонією та серцево-судинними захворюваннями можуть потребувати додаткового кисню для підтримки.
Оперативне втручання та критично важкі стани потребують постачання кисню.
У випадках важких поранень або масових надзвичайних подій, які можуть призвести до численних постраждалих, забезпечення лікарень киснем стає критично важливим для надання медичної допомоги та лікування тим, хто постраждав.
Крім лікувальних заходів, кисень також може використовуватися для профілактики та попередження ускладнень під час процедур або після операцій.
Отже, забезпечення лікарень киснем є життєво важливим для забезпечення належного медичного обслуговування та лікування пацієнтів у різних ситуаціях, від невеликих захворювань до критичної та екстреної медичної допомоги.
До часів пандемії COVID-19 головним джерелом кисню для лікарень були кисневі концентратори або балони з киснем у газоподібному або рідкому стані. Це обладнання має свої недоліки, такі як необхідність періодичного заправлення балонів та обмежена потужність концентраторів. Під час пікового навантаження, особливо під час пандемії, цього обсягу кисню часто бувало недостатньо. Рішення цієї проблеми — використання стаціонарної станції з виробництва медичного кисню.
При цьому варто розуміти, що окрім потреб хворих на пневмонію в лікарні присутні палати інтенсивної терапії, хірургія, реанімація, пологові відділення та інші споживачі кисню. Після початку повномасштабного вторгнення кратно виросло навантаження на хірургічні відділення лікарень, де оперують наших захисників та постраждалих від обстрілів цивільних.
Під час пандемії багато лікарень переглянули організацію своїх систем забезпечення киснем та впровадили централізовані системи постачання кисню на базі станцій з виробництва газоподібного кисню. Це відіграло позитивну роль не тільки в подоланні наслідків пандемії COVID-19, а й навантаженню на медичні заклади під час війни.
Кисневі станції PSA (адсорбція при змінному тиску) – це сучасна альтернатива традиційним джерелам кисню для лікарень та промисловості, таким як рідкий кисень та балони. Такі станції обладнані системою автоматичного керування, що дозволяє запускати та зупиняти станцію залежно від поточного споживання кисню.
Розглянемо принцип роботи такого обладнання на живому прикладі. А саме поставленному в рамках програми по оснащенню лікарень сучасними централізованими системами постачання медичного кисню, технічну частину якого виконувала компанія «Далгакиран компресор Україна».
Принцип роботи стандартної кисневої станції базується на кількох етапах:
Стиснення повітря: Атмосферне повітря з навколишнього середовища піддається очищенню та стисканню за допомогою гвинтового компресора до тиску 7 бар.
Осушення та фільтрація: Стиснене повітря проходить через рефрижераторний осушувач та повітряні фільтри, які видаляють вологу та механічні домішки.
Очищення від залишків мастила: Повітря очищається від залишків мастила у вугільній колоні.
Фільтрація вугільного пилу: За допомогою магістрального фільтру видаляється вугільний пил, а очищене та сухе стиснене повітря надходить до ресивера.
Акумуляція та вирівнювання тиску: В ресивері стиснене повітря акумулюється, а також вирівнюється тиск та зменшується пульсація.
Газорозділення: Підготовлене повітря транспортується до генератора кисню, де застосовується технологія КЦА для відокремлення кисню від інших газів у повітрі.
Контроль якості кисню: Генератор кисню обладнаний автоматизованою системою керування та газоаналізатором, що контролюють чистоту отриманого кисню.
Постачання медичного кисню: Після проходження через додатковий антибактеріальний фільтр, медичний кисень подається до розподільчої системи лікарні для подальшого використання пацієнтами.
Таким чином лікарні отримували ефективну систему, що здатна забезпечувати киснем заклад навіть в умовах тривалого підвищення кількості пацієнтів.
Источник: https://forpost.media/novosti/pro-zabezpechennia-likaren-medychnym-kysnem.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook