22 березня російські окупаційні війська здійснили масовану атаку на Запоріжжя та Запорізьку область.
По ДніпроГЕС росіяни запустили до 8 ракет. у Дніпровську ГЕС-2 було пряме влучання двох ракет, наразі оцінюються наслідки. Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар вказує, що ДніпроГЕС можливо відновити, але спочатку потрібно зважати на ризики повторних російських атак, повідомляють «Новини Приазов’я»:
«Є два історичні прецеденти ураження ДніпроГЕСу в 1941 та 1943 роках. Там обсяг руйнацій був значно більшим. Тоді була зруйнована не тільки гідроелектростанція, але й гребля. Тому, в принципі, відновити уражену ГЕС-2 можливо. Утім, якщо ми говоримо про те, щоб відновити станцію до наступного осінньо-зимового сезону, то ні, цього, звичайно, не буде. Зараз її ніхто не відновить, оскільки загроза ударів зберігається», – розмірковує експерт.
Гончар висловив думку, що після російської атаки на ДніпроГЕС українська об’єднана енергосистема «продемонструвала феноменальну стійкість».
«Якщо ви бачите з вікна ДніпроГЕС чи іншу ГЕС або ТЕЦ, то це зовсім не означає, що ви від неї отримуєте електроенергію. Електроенергія споживачам приходить з об’єднаної системи України через регіональну дистрибуційну мережу обленерго. Енергосистема влаштована так, щоб вона ефективно працювала в умовах, коли той чи інший об’єкт генерації раптом виходить з ладу. І у цьому велика перевага функціонування об’єднаних енергосистем України: через деякий час після збою енергопостачання відновлюється. З цієї точки зору, якраз українська енергосистема й демонструє феноменальну стійкість, гнучкість і запас міцності. Але, звичайно, він (запас – ред.) не нескінченний», – пояснив президент Центру глобалістики «Стратегія XXI».
Источник: https://forpost.media/novosti/zaraz-ii-nikhto-ne-vidnovyt-oskilky-zahroza-udariv-zberihaietsia-rozmirkovuie-ekspert-shchodo-dniprohesu.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook