Пороговий бал на НМТ у 2024 році складатиме 15% від загальної кількості балів. Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на інтерв’ю директорки УЦОЯО Тетяни Вакуленко для ZN.UA.
Основна сесія національного мультипредметного тесту у 2024 році стартує 14 травня та триватиме до 25 червня. Про критерії оцінювання цього року, а також про особливості цьогорічного тесту розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти.
Яким буде пороговий бал
До прикладу, за тест із математики достатньо набрати хоча б п’ять тестових балів. Для цього потрібно поставити хрестик у правильному положенні у п’яти простих питаннях на вибір. Кожне з них коштує один бал.
Тетяна Вакуленко не вважає, що завдання на вибір однієї правильної відповіді є нескладними й пояснює:
«Формат завдання не визначає його складності. Статистика свідчить, що є складні завдання на вибір однієї відповіді із запропонованих. Під час розроблення тестів ми використовуємо цілу низку різних типів завдань, зокрема завдання на встановлення відповідності, на визначення послідовності подій, із короткою формою відповіді (відповідь до задачі) тощо. До кожного типу завдань застосовується певне правило», – зазначила директорка УЦОЯО.
За її словами, помилково вважати, що закриті завдання — це просто ставити галочки. Щоб отримати гарний результат на тесті, продовжує Вакуленко, важливо усвідомлено виконати завдання, а не просто досягти порогу.
В умовах класичного ЗНО абітурієнт складав чотири-п’ять тестів із різних предметів. Для вступу потрібні були результати лише трьох, тож з-поміж предметів за вибором можна було обрати найкращий результат. Наразі, для того, щоб скласти НМТ, необхідно успішно пройти всі чотири предмети. Конкурсний бал абітурієнта розраховується на основі всіх цих предметів, але в залежності від обраної спеціалізації застосовуються різні вагові коефіцієнти.
«Якщо учасник не набере достатньої кількості балів хоча б із одного предмета, він утратить можливість вступати цього року», – наголошує Тетяна Вакуленко.
Вона каже, що хоча це не дуже високий поріг, ситуація для абітурієнтів складніша, ніж для традиційних учасників ЗНО. Цьогорічні абітурієнти — це справді підлітки, які через війну не мають змоги складати повний тригодинний тест, що включає самопрезентацію та інші завдання, тож їм доводиться складати чотиригодинний тест.
Нагадаємо, раніше «Акцент» писав про дату, час і місце проведення основної сесії НМТ.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/nmt-2024-yakim-bude-prohidnij-bal/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook