Після підписання закону про мобілізацію президентом України Володимиром Зеленським, інформаційний простір заполонили новини й повідомлення про нові правила обліку. Цим скористалася і ворожа пропаганда. Зокрема, з’явилася фейкові повідомлення про мобілізацію жінок і поширюються провокативні відео, пов’язані з ТЦК.
Детальніше читайте в щотижневому огляді фейків від Акценту.
Фейки про Запорізький обласний ТЦК
Спочатку на всіх ресурсах платформи «МЕТА» з фальшивої сторінки запущена реклама фейкового «кримінального» допису про начебто зґвалтування дівчини у якомусь хостелі. Ворог запустив 40 платних оголошень, використовуючи географічний таргетінг — на 40 міст України. У кожному оголошенні змінена лише назва міста.
В одному з оголошень йшлося про Запорізький обласний ТЦК та СП. Ці повідомлення були повністю вигаданими, однак ворог на цьому не зупинився.
У мережі почали з’являтися провокаційні відео. Так, соціальною мережею Тік-Ток було поширене відео, на якому у Запоріжжі невідома людина у спортивному костюмі намагається провокувати військовослужбовців ТЦК та СП, а потім бере постановочний «коментар» у людини в інвалідному візочку.
Цей громадянин у своєму Телеграм- каналі стверджує, що він є колишнім поліцейським і веде «боротьбу» проти поліції та ТЦК.
Доводимо до відома, що військовослужбовці ТЦК та СП проводять заходи оповіщення з повним дотриманням вимог законодавства та статутів Збройних Сил України.
У цьому випадку громадянин сам звернувся до військовослужбовців та явно намагався їх провокувати. Спроба була невдалою, але підготовлена «пересічна людина» дала потрібний для ворожого наративу заготовлений коментар.
Громадянин ретельно готувався до провокації. — Звертався до військовослужбовців, тримаючи у руках мікрофон, а ще одна людина знімала спробу на відео.
«Мобілізація жінок»
«Українки активно готуються відкосити від майбутньої мобілізації», – з таким заголовком користувачі мережі масово поширюють відеоролик, в якому жінка накладає живіт для імітації вагітності.
«Такі ось лайфгаки вже користуються величезною популярністю. Все як треба – чоловіки у перуках і жінки з накладними животами», – пишуть користувачі, які поширюють цей відеоролик. Журналістам StopFake вдалося з’ясувати, що вперше цей відеоролик з’явився в мережі ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну, у червні 2021 року, на YouTube-каналі «Надежда Коробейникова». На ньому, звісно, відсутні написи «pov: почула про мобілізацію жінок» і «Записуйте, дівчатка!».
Так ось, законом чітко визначено, що жінки можуть бути мобілізовані лише добровільно.
Мобілізація людей з інвалідністю
Ворожий наратив — мобілізація людей з інвалідністю. Начебто, воювати тепер будуть «інвалідні війська».
Пояснення: Ні, ніяких «інвалідних військ» не буде. Ті, хто має підтверджений статус людини з інвалідністю, і надалі звільнені від мобілізації. Призвати на військову службу їх можуть тільки за власним бажанням.
Так, закон передбачає скасування статусу «обмежено придатний», втім це — не тотожне поняття інвалідності.
Переговори з РФ у червні
Інформація про те, що Україна нібито готується розпочати мирні переговори з РФ у червні, не відповідає дійсності. Поширення цих тез у мережі є маніпуляцією навколо заяви Президента України Володимира Зеленського.
Зокрема, поширюється дезінформаційна теза, ніби «Зеленський анонсував початок заключення миру з рф у червні 2024 року».
Насправді Президент заявив: «Світова більшість повинна примусити рф до миру та може це зробити. Саме в червні може початися шлях до справедливого миру».
Йдеться про саміт щодо Української формули миру у Швейцарії, який стане майданчиком для обговорення майбутнього мирного процесу. рф не буде учасником цього заходу, тож ні про яке «заключення миру» не йдеться.
Підписуйтесь на Акцент в
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/provokatsiyi-iz-zaporizkim-oblasnim-ttsk-i-mobilizatsiya-zhinok-oglyad-vorozhih-fejkiv/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook