За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Борис Тодуров, директор Інституту серця. Суспільне Запоріжжя
Серце пересадили 50-річному жителю Черкаської області, який має вроджену ваду серця, у 2019 році переніс пневмонію, згодом — коронавірусну хворобу. Це дало ускладнення. Єдиним шансом на порятунок була трансплантація, зазначив Борис Тодуров:
«Це вроджена патологія, генетична патологія, вона не лікується жодними ліками. Він був вже вкрай важким. І був в термінальній стадії серцевої недостатності. Якби ми не зробили операцію, я думаю, що більше ніж 3-6 місяців, він би не прожив».
Операція з трансплантації серця у Запорізькій обласній клінічній лікарні. Запорізька обласна клінічна лікарня
Нині чоловік з новим серцем відновлюється після операції та за кілька тижнів повернеться до звичного життя, зазначив Борис Тодуров:
«Після трансплантації серця людина 2-3 дні знаходиться в реанімації, на третій день вона вже підіймається, на другий тиждень вже спокійно гуляє по двору, а на третій — ми виписуємо додому. Через два місяці вони приходять на повторну консультацію, і так десь з періодичністю раз на шість місяців ходять до нас на обстеження. Більше цим людям нічого не потрібно, вони живуть повноцінним життям».
Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології . Суспільне Запоріжжя
Нирки від посмертного донора пересадили пацієнтам із Запоріжжя та Дніпропетровської області, розповів завідувач відділення трансплантації та нефрології Євген Гайдаржі:
«Пацієнти — це хлопець до 20 років, який страждав на гломерулонефрит з дитинства, і в нього розвинулася хронічна ниркова недостатність 5 стадії. Та була жіночка 59 років, яка страждала на полікістоз нирок. У неї була видалена права нирка, а ліва нирка не виконувала нормально своїх функцій».
Операція з трансплантації нирки у Запорізькій обласній клінічній лікарні. Запорізька обласна клінічна лікарня
Це третій мультиорганний забір органів в історії обласної клінічної лікарні. Операції такого рівня проводять лише в декількох медзакладах країни, зокрема і в Запорізької ОКЛ, зазначив директор Ігор Шишка.
Ігор Шишка, директор Запорізької обласної клінічної лікарні . Суспільне Запоріжжя
«Для держави дуже важливий факт, що ті пацієнти, які ще вчора знаходилися в листі очікування, вони не тільки здобувають надію на майбутнє, а й повноцінне життя». Борис Тодуров, директор Інституту серця
Що відомо про трансплантацію органів у Запорізькій області
У 2024 році Запорізька обласна клінічна лікарня (ЗОКЛ) увійшла до списку з 39 лікувальних закладів, які підписали договір із НСЗУ на проведення пересадки нирок та печінки. Відповідно для пацієнтів ЗОКЛ такі трансплантації безоплатні.
Саме держава бере на себе усі витрати, пов’язані з пересадкою органів. Йдеться про консультації спеціалістів, лабораторні та інструментальні дослідження (при чому як для донора, так і для реципієнта), про сам процес трансплантації та про післяопераційну медикаментозну, психологічну та соціальну підтримку.
У Запорізькій обласній клінічній лікарні трансплантація проводиться як жителям Запоріжжя й області, так і жителям інших регіонів. Задля здійснення трансплантації в обласній лікарні потрібно насамперед звернутися до медичної установи та зареєструватися. Також пацієнт із встановленим відповідним діагнозом може перевестись з іншої лікарні.
Читати ще
Читати ще «Звичайно було страшно»: у Запоріжжі пересадили нирку від матері доньці
Читати ще «Скоріше, я вмовляла сина»: у Запоріжжі пересадили нирку від матері сину