3 липня – День зенітних ракетних військ Повітряних Сил України

ДЕНЬ 861-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 861 RUSSIAN AGRESSION

Починаючи з 3 липня 2011 року, своє професійне свято відзначають представники українських зенітних ракетних військ, яке було встановлено наказом Міністерства оборони України від 10.02.2011 – День зенітних ракетних військ Повітряних Сил України.

https://cdn.celebratoday.com/images/Celebratoday-day-of-anti-aircraft-missile-troops-of-the-air-force-of-ukraine-03-07.png

Зенітники разом з іншими військовими боронять повітряний простір над українськими містами та важливими стратегічними об’єктами. Вони відбивають авіаційні та ракетні удари окупантів, знищуючи їхні повітряні цілі. Завдяки воїнам протиповітряної оборони, Україна вигнала російську авіацію зі свого повітряного простору та тримає її на відстані.

 

А ще 3 липня День вдячності кондиціонерам. Окрім того, що кондиціонери рятують від спеки, вони відіграють важливу роль у підтримці температури в медичних установах та фільтруванні повітря від алергенів. Інститут кондиціонування та охолодження повітря нагадує цим святом власникам кондиціонерів про важливість регулярного очищення та технічного обслуговування своїх пристроїв.

https://cdn.celebratoday.com/images/Celebratoday-air-conditioning-appreciation-day-03-07.png

До появи кондиціонерів різні цивілізації сформулювали свої унікальні способи боротьби зі спекою.

Перси, що існували понад 3 000 років тому, використовували “кванати” – складну систему підземних водних каналів – для охолодження своїх осель.

Римляни мали подібний механізм через розгалужену мережу акведуків, які подавали потоки води до міст і сіл, а охолоджену воду використовували в громадських лазнях, фонтанах і будинках заможних людей.

У Стародавньому Єгипті для забезпечення природної вентиляції в будівлях використовували архітектурні елементи, які називалися вітроловками.

Корисність вентиляторів отримала розвиток, коли Дін Хуан з китайської династії Хань створив роторний вентилятор з сімома колесами.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2023/06/Den-podiaky-kondytsioneram.jpg

Безперечно, кондиціонер зробив революцію у взаємодії людини з температурою, забезпечивши комфорт навіть у найбільшу спеку. Саме кондиціонерам завдячує своїм походженням концепція літніх блокбастерів, коли люди шукали притулку від спеки в кінотеатрах, тим самим збільшуючи продажі квитків.

 

3 липня святкують Всесвітній день без поліетиленових пакетів. Цього дня рекомендується відмовитись від користування виробами з пластику чи поліетилену та замінити їх альтернативними ЕКО-товарами: паперовими пакетами та стильними торбинками багаторазового користування.

https://typical.if.ua/local/news/32335/international-plastic-bag-free-day.jpg

Пластикові пакети, які майже не розкладаються, становлять серйозну загрозу навколишньому середовищу. Щороку один українець використовує приблизно 500 пакетів з поліетилену, тоді як мешканцям ЄС потрібно всього 90. Річний обсяг використаних мішечків у світі становить 5 трлн, а води океану через пластикову тару стають важчими на 8 млн тонн. Для розкладу поліетилену потрібно до 200 років, а для пластику – 400. Майже 1 млн птахів та 100 тис. тварин помирають щороку від пластикових відходів.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8Tog_guVx_BF9IVOlYr5bU8KY6VEvD4P-iQ&s

Понад 40 країн світу заявили про повну чи часткову відмову від таких виробів. На початку червня 2021 Верховна Рада прийняла закон, що обмежує використання поліетиленових пакетів в Україні

 

Також 3 липня Міжнародний день кидання каменю. Це неофіційне свято слугує платформою для наскального мистецтва, покликаного надихати і поширювати доброту.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2023/06/Mizhnarodnyy-den-kydannia-kameniu.jpg

Мета заходу – поширювати доброту, плекати надію та додавати веселощів у наше життя через творчий засіб наскального мистецтва. Спільноти наскального мистецтва по всьому світу відзначають цей день і створюють унікальні профілі в соціальних мережах для демонстрації своїх робіт.

Практика передачі меседжів за допомогою прикрашених каменів не є новим явищем. Її коріння сягає тисячоліть, починаючи з наскельних малюнків, створених понад 30 000 років тому, а згодом перетворившись на мистецтво піктографії близько 500 року до н.е.

https://www.arthuss.com.ua/image/catalog/blog/181116/181116(2).jpg

Стародавні єгиптяни, наприклад, використовували наскельне мистецтво для документування легенд про своїх божеств. Хоча не всі печерні малюнки історично зображували розповіді, більшість з них передавали глядачам важливу інформацію.

Подібно до цього, художники наскального живопису пишуть на скелях тематичні слова і ховають їх, щоб люди могли знайти їх у Міжнародний день кидання каменю. Ця практика має на меті надихнути тих, хто знайде ці прикрашені камені, і розвинути почуття глобальної спільноти серед учасників.

 

Як назвати дитину, яка народилася 3 липня

Іменини: Олександр, Анатолій, Антон, Василь, Георгій, Демид, Іван, Костянтин, Марк, Михайло, Родіон, Фома.

Талісманом людини, народженої 3 липня є берил.

https://www.hemma.kiev.ua/ua/images/berill.JPG

Досить твердий, хоч і крихкий камінь. Здавна вірили, що власнику берил приносить багатство і добробут.

Цього дня народилися:

  • 1959 рік — український історик-міжнародник, євроатлантист Ігор Тодоров;
  • 1961 рік — український кінорежисер-документаліст і телепродюсер Олександр Роднянський;
  • 1978 рік — український воєначальник, Герой України Дмитро Красильников.

Пам’ятні дати і події 3 липня

  • 324 рік — відбувається битва при Адріанополі;
  • 1528 рік — Папа Климент VII буллою узаконює орден ченців-капуцинів, головна мета якого — боротьба з ідеями Реформації;
  • 1885 рік — українські емігранти створюють в США перше товариство взаємодопомоги “Братство святого Миколая”;
  • 1863 рік — закінчується битва під Геттісбургом — найбільш кровопролитна битва Громадянської війни в США;
  • 1886 рік — Карл Бенц з Мангайму робить перший у світі виїзд на автомобілі власної конструкції, досягнувши швидкості 16 км/год;
  • 1917 рік — виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України;
  • 1928 рік — у продажу з’являються перші телевізори;
  • 1962 рік — Франція визнає незалежність Алжиру, оскільки на референдумі (1 липня) за це рішення висловлюється 91% жителів;
  • 1966 рік — Франція здійснює випробування ядерної зброї на атолі Муруроа в Французькій Полінезії;
  • 1973 рік — у Гельсінкі починає роботу Нарада з безпеки і співпраці в Європі;
  • 1988 рік — американський крейсер “Вінсеннес” збиває іранський пасажирський літак А300, гине 298 осіб.

Джерела:

daytoday.ua/3-lypnia

https://tsn.ua/other/yake-3-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2609997.html

Сообщение 3 липня – День зенітних ракетних військ Повітряних Сил України появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top