В Запоріжжі знайшли стародавнє знаряддя праці з рогу оленя

Музейні фонди Національного заповідника «Хортиця» поповнились давнім артефактом – мотикою з рогу благородного оленю. Таким знаряддям праці користувались 5-7 тисяч років тому.

Про це повідомили в Нацзаповіднику «Хортиця».

Житель вулиці Скельної Віктор Доронович під час прибирання сміття на косі в районі урочища Сагайдачне знайшов у піску предмет з кістки з отвором. Він показав знахідку художнику-гончару Олександру Шкалікову, який цікавиться історією. Олександр одразу зрозумів, що знайдений артефакт – мотика для обробки землі. Він вирішив передати її до Музею історії Запорозького козацтва.

Знайдена мотика довжиною 20 см виготовлена з рогу благородного оленя. З боку обуха просвердлений отвір для дерев’яного держака. Гострий робочий край мотики обтесаний, а потім відшліфований в процесі використання.

— Відомо, що саме такими мотиками обробляли свої невеликі лани мешканці наших земель у V-III тис. до н. е., тобто 7-5 тисяч років тому. Це були носії так званої середньостогівської археологічної культури – люди, які, можливо, першими в Європі приручили коня для їзди верхи, першими насипали в наших степах кургани та користувалися мідними виробами, — зазначили в заповіднику.

Як раніше писав 061, запорізькі патрульні розшукали водія маршрутки, який проїхав перехрестя на червоний сигнал світлофора.

Джерело: 061.ua

Share this post

нет
scroll to top