Пенсія по втраті годувальника — спеціалісти роз’яснили нюанси отримання виплат студентами

Пенсія по втраті годувальника - спеціалісти роз'яснили нюанси отримання виплат студентами

Як подовжити отримання пенсії по втраті годувальника

Пенсійні виплати по втраті годувальника можуть отримувати члени родини, які втратили особу, яка їх забезпечувала. При цьому, отримувачі таких виплат не мають змоги самостійно себе забезпечувати, тобто, є непрацездатними.   

Хто належить до непрацездатних членів родини:

  • інший з подружжя, батьки, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
  • діти до 18 років або старші, якщо їм встановили інвалідність до досягнення 18 років;
  • діти, які навчаються, – до завершення навчання, але не довше 23 років;
  • діти-сироти – до 23 років;
  • інший з подружжя, один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, які не працюють і зайняті доглядом за дитиною годувальника до досягнення нею восьми років.

Чи потрібно студенту, який отримує пенсію по втраті годувальника, надавати до Пенсійного фонду України довідку з вишу про факт навчання у наступному році для продовження виплат, розповіли у ГУ ПФУ в Запорізькій області.

Читайте також: Оплата лікарняного — хто із запоріжців може розраховувати на стовідсоткову компенсацію

Діти, які навчаються за денною формою, зокрема у вищих навчальних закладах, мають право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років (стаття 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Виплата пенсій у разі втрати годувальника під час дії воєнного стану та протягом 1 місяця після його припинення продовжується у наступному навчальному році на підставі даних про навчання за денною формою, отриманих Пенсійним фондом України з Єдиної державної електронної бази з питань освіти, без надання довідки з закладу про продовження навчання та особистого звернення одержувачів.

Раніше ми розповідали, як запоріжцям підтвердити свій страховий стаж, якщо у трудовій книжці є неточності.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top