Ламінат – практичне покриття під різні кімнати та приміщення

Популярність такого покриття для підлоги як ламінат обумовлено його технічними характеристиками і зовнішнім виконанням. Верхній шар доповнюється тисненням, що дозволяє імітувати натуральну деревину. Також матеріал приємний на дотик, немає особливих проблем при догляді за ним та чищенні, а структура та декор зберігаються навіть через багато років постійної експлуатації.

Але при виборі необхідно враховувати багато моментів, включаючи його товщину і клас зносостійкості. Під різні цілі та завдання є свій ламінат, що визначає численні функції та можливості. Покриття може імітувати бук, ясен, білий дуб, акацію, горіх, венге та інші породи дерева. Крім того, є ламінат з фаскою у вигляді невеликих заглиблень з боків, так і без фаски.

Параметри зносостійкості

Для житлових приміщень товщина матеріалу має бути 7-8 мм, тоді як для комерції – від 10 до 12 мм. Крім того, враховується клас зносостійкості:

  • 31 (невисоке навантаження в житлових приміщеннях, найкраще використовувати в спальній кімнаті або в коморі та гардеробі);
  • 32 (будь-яка кімната в будинку або в квартирі, а також офісні приміщення з не високою прохідністю);
  • 33 (під приміщення з високою прохідністю – офіси чи невеликі магазини);
  • 34 (найсерйозніші навантаження, комерційні приміщення з високою прохідністю, спортивні зали та багато іншого).

Вся продукція маркується позначенням Е1, що виключає у складі формальдегіди та інші компоненти, які негативно впливають на людину.

Конструкція ламінату

Матеріал складається з чотирьох основних шарів, де кожен виконує свою роль та гарантує формування єдиних технічних характеристик:

  1. Нижній шар. Ще його прийнято називати стабілізуючим шаром, складається з крафтового паперу або пластику, які додатково просочуються синтетичною смолою. В результаті ламінат буде жорстким та захищеним від вологи;
  2. Базовий прошарок. Виготовляється з деревоволокнистої плити, доповнюється звукоізоляційною плівкою, що поглинає зайвий шум та звук. Цей шар має бути жорстким, адже всю конструкцію оберігає від деформації та зламу;
  3. Декоративний прошарок. Він представлений як папір, просочений меланіном. На неї в свою чергу наноситься відповідний малюнок. Завдяки сучасним технологіям є можливість імітувати будь-яке покриття, включаючи натуральне дерево, мармур, плитку та багато іншого;
  4. Захисний шар. Прозорий матеріал, що оберігає ламінат від механічних пошкоджень, вологи та впливу прямих сонячних променів.

Залишається лише визначити клас зносостійкості, товщину матеріалу та оформлення.

 

Share this post

нет
scroll to top