За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Олена Орлюк. Олена Орлюк. Колаж Суспільне Культура
Олена Орлюк наголошує, що в Україні “Мелітопольська черешня” була зареєстрована як географічне зазначення чотири роки тому — в липні 2020 року (реєстр географічних зазначень за посиланням).
«Ми повідомили Європейський союз про те, що в нас зареєстровано це ГЗ. І подали його фактично на процедуру, на визнання на теренах Європейського союзу. І відповідно ЄС просто не може інакше реагувати. Якщо країна, яка є власником цього ГЗ заявляє про його належність саме Україні, Європейський союз не може порушувати права інтелектуальної власності та запускати цей товар як російське ГЗ».
За словами Олени Орлюк, товар під вкраденим брендом “Мелітопольська черешня” не мають пропускати на митниці, але ж якщо на ринках Європи його побачать громадяни, треба повідомляти до правоохоронних органів:
«Повідомити правоохоронні органи українські, європейські чи наш офіс. Європейський союз — у нього піде офіційно інформація про те, що вони не повинні пропускати цей товар, який буде ідентифікуватися від Росії».
“Мелітопольська черешня” стала першим зареєстрованим регіональним брендом так званих нових регіонів РФ. Роспатент також закликав представників Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей реєструвати свої бренди та інші обʼєкти інтелектуальної власності, щоб виходити на міжнародні ринки зазначила Олена Орлюк:
«Але в нашому розумінні це все — порушенням прав, і ми будемо з цим працювати й надалі. З іншої сторони — це питання й до наших бізнесів. Ми маємо й надалі пояснювати, наскільки важливо ідентифікувати та захищати себе з механізмом інтелектуальної власності».
Що відомо про привласнення окупантами бренду «Мелітопольська черешня»
12 липня 2024 року федеральна служба з інтелектуальної власності РФ (Роспатент) видала перше так зване свідоцтво про»виключне право» на бренд «Мелітопольської черешні» на користь окупаційної адміністрації тимчасово окупованих територій України, зокрема Запорізького регіону.