Уряд прідтримує незламних аграрієв Запоріжжя

В. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький та заступниці Міністра економіки України Надія Бігун побували у Запоріжжі й провели тут нараду з питань роботи у прифронтовому регіоні агропромислового комплексу.

Попри постійні обстріли та ризики фермери регіону продовжують сіяти та збирати врожай. По всій країні ми на фінішній прямій зі збиранням ранніх зернових культур, таких як ячмінь, пшениця та ріпак. Вже готуємося до посіву озимини, – зацважив Тарас Висоцький.

За словами в. о. Міністра, Уряд надає підтримку аграріям прифронтових регіонів. Зокрема, діє програма виплати до 8000 гривень на один гектар для малих виробників, що обробляють до 120 гектарів. Також розглядається програма підтримки без прив’язки до розмірів господарства. Вона передбачає виплату до 5000 гривень за гектар.

Фермери, які тримають худобу, також можуть отримати допомогу: до 7000 гривень на одну голову великої рогатої худоби (при поголів’ї від 3 до 100 ) та до 2000 гривень на одну голову овець або кіз (при поголів’ї від 5 до 500).

Для аграріїв України доступні і гранти на розвиток садівництва та теплиць: до 10 мільйонів гривень на сад і до 7 мільйонів гривень на теплицю. При цьому держава відшкодовує 70% витрат, а власний внесок фермера становить лише 30%.

Крім того, для прифронтових територій передбачена пільгова відсоткова ставка на кредити – всього 3% річних (при порівнянні зі стандартними 13%).

Аграрії Запорізької області – справжні герої. Вони ризикують своїм життям, щоб забезпечити країну продовольством. Тому ми робимо все можливе, щоб підтримати їх у цей непростий час, – наголосив Тарас Висоцький.

Попри воєнний стан аграрний сектор Запорізької області продовжує діяти. За інформацією Департаменту АПК Запорізької ОДА, на підконтрольній Україні території зареєстровано 961 агропідприємство, 9 елеваторів і 31 середнє та велике підприємство харчової та переробної промисловості.

Сообщение Уряд прідтримує незламних аграрієв Запоріжжя появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top